Treść strony

Powiatowy Rzecznik ds. Konsumentów - informacja

Informujemy, że dnia 2.05.22 Powiatowy Rzecznik ds. Konsumentów będzie przyjmował interesantów w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie w pok. 212 (2 piętro).

Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Flaga – to symbol państwowości. Ukazywanie przynależności narodowej poprzez barwy na fladze jest powszechnie stosowanym znakiem rozpoznawczym narodów na świecie.

Gest wywieszenia flagi jest wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

Okażmy swój patriotyzm i szacunek dla tradycji. Bądźmy dumni z bycia Polakami!

 • Dzień flagi

Życzenia dla Druhów Strażaków

W Dniu Świętego Floriana wszystkim Strażakom zawodowej i ochotniczych Straży Pożarnych składamy serdeczne podziękowania.

Dzięki Waszej postawie, sumiennej pracy i wysokiej sprawności operacyjnej straż pożarna cieszy się w społeczeństwie zasłużonym szacunkiem.

Życzymy bezpiecznej służby, wytrwałości w zmaganiu się z codziennymi wyzwaniami i aby trud jaki podejmujecie, był dla Was źródłem satysfakcji i dalszego społecznego zaufania.

 • Życzenia dla Strażaków

Urszula Chocyk laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza w Lublinie

Urszula Chocyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie przygotowana przez panią Ewę Szklarską została laureatką XXII Ogólnopolskiego Konkursu  Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza. Konkurs objęty patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty odbył się 27 kwietnia 2022 roku w Lublinie. Wydarzenie dedykowane pamięci wybitnego poety polskiego Józefa Czechowicza składa się z dwóch etapów, a finał stanowi uroczysty koncert laureatów, który odbywa się w rocznicę urodzin poety.

W tym roku ocenie podlegały w szczególności: kreatywność w realizacji tematu, dobór repertuaru, interpretacja tekstu, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Każdy uczestnik miał obowiązek przygotować dwa teksty: pierwszy - utwór Józefa Czechowicza, drugi - utwór Franciszki Arsztajnowej. Głównymi celami konkursu było inspirowanie poszukiwań repertuarowych i głębszej refleksji nad tekstem literackim oraz kształtowanie kultury żywego słowa w doskonaleniu warsztatowych umiejętności.

Wykonanie Urszuli podczas Koncertu Laureatów udostępnione przez Macieja Klocińskiego można obejrzeć na kanale Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=4Lh-qH78UUY

 • Sukces recytatorski Urszuli Chocyk
 • Sukces recytatorski Urszuli Chocyk
 • Sukces recytatorski Urszuli Chocyk
 • Sukces recytatorski Urszuli Chocyk

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego-Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Liceum Ogólnokształcącego Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie, ul. Waryńskiego 1, 96-300 Żyrardów.

Ogłoszenie o konkursie publikujemy w załączniku:

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Wiskitkach

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii  Skłodowskiej Curie w Wiskitkach, ul. Kościuszki 25 96-315 Wiskitki.

Ogłoszenie o konkursie publikujemy w załączniku:

Informacja

Informujemy, że z przyczyn technicznych BILETOMAT w dniu 13 maja 2022r. będzie nieczynny.

W tym dniu interesanci Wydziału Komunikacji będą obsługiwani  z bieżącej kolejki.

Za utrudnienia przepraszamy

Sukces Oliwii Tomaszewskiej

Oliwia Tomaszewska została finalistką 29. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Oliwia to niezwykle uzdolniona wokalistka z Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie. W dniu 8 maja 2022 roku zaprezentowała się na prestiżowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Piosenkobranie 2022” w Opolu. Organizowana od 1993 roku impreza ściąga do polskiej stolicy piosenki wielu utalentowanych wokalistów z najdalszych zakątków Polski. W finale konkursu organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu, Muzeum Polskiej Piosenki i Miasto Opole wzięło udział 44 młodych wokalistów, wyłonionych spośród prawie 300 kandydatów.

Uczestnicy konkursu (oceniani w 4 kategoriach wiekowych) zaprezentowali jurorom i publiczności nie tylko swoje wokalne umiejętności, ale także specjalnie wyselekcjonowany, ambitny repertuar. Przewijały się różnorodne gatunki takie, jak jazz, poezja śpiewana, klasyczny rock, czy piosenka aktorska. Jury w składzie: Elżbieta Zapendowska (przewodnicząca), Natalia Zastępa, Jarosław Kubów „Jarecki” i Dariusz Romanowski mieli niezwykle trudny „orzech do zgryzienia”, bowiem poziom wokalny solistów był na bardzo wysokim poziomie.

Jesteśmy dumni z osiągnięć Oliwki, ponieważ sam fakt, że znalazła się w ścisłym finale, jest niezwykłym osiągnięciem. Jako jedyna reprezentowała województwo mazowieckie, miasto Żyrardów i Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie. Młoda wokalistka śpiewa w zespole wokalnym „Frajda”, prowadzonym przez Panią Aleksandrę Rudzińską.

 

Piosenki w wykonaniu Oliwii są dostępne na kanale YouTube Młodzieżowego Domu Kultury:

https://youtu.be/r4RwcE4X830

https://www.youtube.com/watch?v=yIvWcP-dhQ8

 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej
 • Sukces Oliwii Tomaszewskiej

Rozpoczyna się rekrutacja dla absolwentów szkół podstawowych

Już 16 maja rusza rekrutacja. Od tego dnia na stronie www.nabor.pcss.pl/zyrardow/ dostępne będą wszelkie informacje dotyczące szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Żyrardowski. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami szkół oraz wypełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły.

Szczegółowe informacje na temat terminów postępowania rekrutacyjnego dostępne są na stronie:

https://www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja-do-szkol/16251,Terminy-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajace.html
- załącznik nr 1 do Zarządzenia Nr 12

Oferty poszczególnych szkół Powiatu Żyrardowskiego będą publikowane na naszej stronie Facebook

Zapraszamy do obserwowania naszych stron.

 • Rekrutacja

Zapraszamy na wernisaż

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie zaprasza na wernisaż wystawy prac  pt. „Mój świat”, uczestniczki Dziecięcej Akademii Plastycznej Oliwii Mówińskiej. Wernisaż odbędzie się w dniu 6 czerwca 2022 roku o godz. 17.00

 • zaproszenie na wernisaż

Zaproszenie do współpracy

Starosta Powiatu Żyrardowskiego poszukuje do współpracy z Powiatowym Zespołem ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Żyrardowie ul. Moniuszki 40 - LEKARZY specjalistów lub lekarzy posiadających specjalizację co najmniej I stopnia w dziedzinach medycyny:

 • Neurologii,
 • Okulistyce,
 • Pediatrii,
 • Chorobach wewnętrznych.

Podstawowe wymagania kwalifikacyjne dla lekarzy wynikają z §21 ust.1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 lipca 2003r. w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności
( t.j. Dz. U. z 2021, poz. 857 ):

 1. prawo wykonywania zawodu lekarza,
 2. tytuł specjalisty lub specjalizacja co najmniej I stopnia.

 Po uzyskaniu uprawnień Wojewody Mazowieckiego do orzekania, Starosta Powiatu Żyrardowskiego proponuje współpracę w formie umowy cywilnoprawnej.

 Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Żyrardowie wydaje na wniosek osób zainteresowanych orzeczenia o niepełnosprawności ( dla dzieci do 16 roku życia ) i orzeczenia o stopniu niepełnosprawności ( dla osób powyżej 16 roku życia ) dla mieszkańców powiatu żyrardowskiego i powiatu sochaczewskiego do celów pozarentowych.

 Zapraszamy do współpracy

 Kontakt telefoniczny do Przewodniczącej Zespołu: Joanny Kołodziejczak

 728461533 lub 46 854-20-82

 • zaproszenie do współpracy

Trwa rekrutacja

Od 16 maja do 20 czerwca do godz. 15.00 trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych Powiatu Żyrardowskiego. Na stronie www.nabor.pcss.pl/zyrardow/ dostępne są wszelkie informacje dotyczące szkół prowadzonych przez nasz Powiat. Zachęcamy do zapoznania się z ofertami szkół oraz wypełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły.

Oferta rekrutacyjna na rok szkolny 2022/2023:

Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie

Technikum: technik informatyk,  technik logistyk, technik fotografii i multimediów, technik mechatronik, technik elektryk, technik urządzeń i systemów energii odnawialnej

Szkoła branżowa I stopnia: klasa wielozawodowa

Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie

Liceum Ogólnokształcące: klasa sportowa i ogólna z ukierunkowaniem e-commerce, administracja, pedagogika z psychologią

Technikum: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista, technik eksploatacji portów i terminali, technik rachunkowości (nowość), technik technologii żywności (nowość), technik spedytor

Szkoła branżowa I stopnia: klasa wielozawodowa

Zespół Szkół Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach

Liceum Ogólnokształcące: klasa humanistyczno-językowa (stylizacja i wizaż) oraz dziennikarsko-sportowa

Technikum: technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik hotelarstwa, technik reklamy (nowość)

Zespół Szkół w Mszczonowie

Technikum: technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik spedytor, technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu

Szkoła branżowa I stopnia: klasa wielozawodowa

Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Mszczonowie

Liceum Ogólnokształcące: profil ogólny, humanistyczny, przyrodniczy, matematyczno –fizyczny

Liceum Ogólnokształcące im. Cz. Tańskiego w Puszczy Mariańskiej

Liceum Ogólnokształcące: klasa akademicka, biznesowa oraz mundurowa (policyjna/ wojskowa/ stewardess)

Oferty poszczególnych szkół Powiatu Żyrardowskiego są publikowane na naszej stronie Facebook

 

 • rekrutacja 2022

Święto Kwiatów Czarnego Bzu

W niedzielę 22 maja, w Krainie Czarnego Bzu u Państwa Lubeckich w miejscowości Budy Kałki w gminie Puszcza Mariańska, odbyło się Święto Kwiatu Czarnego Bzu. Imprezę promująca tę roślinę organizował Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego pod patronatem Starosty Powiatu Żyrardowskiego. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali dyrektor MODR Oddział Bielice - Krzysztof Szumski, Starosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz, inicjator i właściciel ekologicznej plantacji czarnego bzu pani Teresa Lubecka oraz dyrektor MODR Warszawa Adam Tarkowski.

Na uczestników czekały wystawy, pokazy rzemiosł, ciekawe prezentacje i tradycyjne potrawy. Przed publicznością wystąpił zespół ludowy Wiskitki. Pani Teresa Lubecka w scenerii kwitnącego bzu opowiadała o tej niezwykłej roślinie, zachęcała do stosowania produktów z czarnego bzu w codziennej diecie.

Edukacyjny charakter miał także pokaz udzielania pierwszej pomocy, który zorganizowali Strażacy OSP Michałów. Na stoiskach Powiatu Żyrardowskiego i Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego można było sprawdzić swą wiedzę i zdolności plastyczne w przeprowadzanych konkursach.

 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu
 • Święto Kwiatów Czarnego Bzu

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury  w Żyrardowie, ul. Moniuszki 15, 96-300 Żyrardów.

Ogłoszenie o konkursie publikujemy w załączniku:

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Mszczonowie

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół w Mszczonowie, ul. Ługowa 13, 96-320 Mszczonów.

Ogłoszenie o konkursie publikujemy w załączniku:

Kalendarium

Kalendarz

«maj 2022»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

Banery

Zarząd Powiatu

Stopka

Dane adresowe:

Starostwo Powiatowe
96-300 Żyrardów
ul. Limanowskiego 45
NIP: 838-16-10-589
REGON: 750151250

Godziny pracy urzędu:

Dzień Godzina
poniedziałek:  8.00 - 16.00
wtorek:  8.00 - 16.00
środa:  8.00 - 17.00
czwartek:  8.00 - 16.00
piątek:  8.00 - 15.00

 

Kontakt telefoniczny:

Dział
Numer tel
Centrala telefoniczna  +48 46 856 61 00
Biuro obsługi – kancelaria  +48 46 856 61 65
Sekretariat Zarządu  +48 46 856 61 22
Biuro Rady  +48 46 856 61 51

 

E-mail:
starosta@powiat-zyrardowski.pl
starostwo@powiat-zyrardowski.pl

Inspektor Ochrony Danych Paweł Pogorzelski

Nasz powiat

 • mapa powiatu żyrardowskiego
 • Żyrardów
 • Mszczonów
 • Puszcza Mariańska
 • Radziejowice
 • Wiskitki