Treść strony

Zapraszamy na Piknik Lotniczy w Puszczy Mariańskiej

Wernisaż wystawy „88 Lat Dookoła Świata”, który odbył się 20 maja w Muzeum Mazowsza Zachodniego zapewne u wielu odwiedzających rozpalił jeżeli nie pasję, to przynajmniej ciekawość, a może nawet marzenia o lataniu. Dlatego to jeszcze nie koniec atrakcji i podniebnej podróży. Organizatorzy przedsięwzięcia zaplanowali także Piknik Lotniczy w Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej. Przypomnijmy, że szkołę objęły patronatem Polskie Linie Lotnicze LOT, a już od 1 września rusza klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej. W najbliższą sobotę o swojej szkole opowiedzą sami uczniowie, nauczyciele, a o pasją latania będą zarażali specjalni goście. Zapraszamy.

Otwarcie Pikniku przez kapitana Wojciecha Tomaszewskiego, 3 czerwca, godz. 11:00.

Atrakcje pikniku:

 • spotkanie z załogą samolotu w tratwie ratunkowej;
 • wystawa modeli samolotów PLL LOT, plakatów, zdjęć i mundurów załogi w pracowni historycznej;
 • „Kosmiczny koncert” – projekcja filmu i spotkanie z panem Adamem Ustynowiczem, reżyserem filmu dokumentalnego: „Chopin- The Space Concert”. Film ukazujący Ziemię z kosmosu, niesamowite widoki naszej planety oraz niezwykłą pracę kosmonautów. Film nakręcony do muzyki Fryderyka Chopina. Muzyka towarzyszyła astronautom statku kosmicznego STS-130 ENDEAVOUR w roku 2010. Dowódcą wyprawy był George Zamka, z pochodzenia Polak.
 • lot balonem na uwięzi;
 • ekspozycja szybowca z Aeroklubu Warszawskiego;
 • spotkanie i rozmowy ze spotterami;
 • pokaz lotniczy - przelot samolotów nad Szkołą;
 • wystrzelenie trapu ratunkowego – awaryjnego wyjścia z samolotu;

Zapraszamy sympatyków lotnictwa, uczniów, rodziców, rodziny, mieszkańców i wszystkich zainteresowanych awiacją na pokład Liceum w Puszczy Mariańskiej !

Startujemy 3 czerwca (sobota) o godz. 11:00.

 • Zapraszamy na Piknik Lotniczy w Puszczy Mariańskiej
 • Zapraszamy na Piknik Lotniczy w Puszczy Mariańskiej
 • Zapraszamy na Piknik Lotniczy w Puszczy Mariańskiej

Plebiscyt na Nauczyciela Roku

Głos Żyrardowa i Okolic organizuje plebiscyt na Nauczyciela Roku 2017. Wśród nominowanych są nauczyciele pracujący w szkołach prowadzonych przez Powiat Żyrardowski. Zachęcamy do wsparcia naszych „belfrów”!

Ogólne zasady głosowania

Głosy w konkursie można oddawać od czwartku (25 maja 2017) od godziny 0:00 do poniedziałku (19 czerwca 2017) do godz. 16:00.

Głosowanie sms

Aby oddać ważny głos, należy wysłać sms o treści  gs.nauczyciel.xx (gdzie w miejsce xx należy wpisać numer kandydata lub kandydatki do Tytułu Nauczyciela Roku 2017 - lista kandydatów poniżej).

Sms należy wysyłać na numer 7148.
Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Jeden sms to 1 punkt.

Głosowanie na kuponach

Kupony będą publikowane w następujących wydaniach ,,Głosu Żyrardowa i Okolicy'': 25.05 oraz 01.06, 08.06 i 15.06. Uwaga! Każdy kupon z gazety to 3 punkty oddane na danego kandydata.

Wyniki będą opublikowane w wydaniu „Głosu Żyrardowa i Okolicy” z 22 czerwca.

Laureat konkursu otrzyma nagrodę podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w placówce, w której naucza.

Nasi nominowani to:

Katarzyna Czechowicz-Gołaszewska. Certyfikowany logopeda, neurologopeda, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, filolog. Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żyrardowie prowadzi zajęcia z dziećmi z autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi. Interesuje się neurologią, psychologią i psychiatrią. Wdraża alternatywne i wspomagające metody komunikacji, dbając, by każdemu dziecku dać szansę na rozwój komunikacji i mowy. Wyślij sms na numer 7148 o treści: gs.nauczyciel.45

Barbara Gruchal. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie. Ze szkołą związana jest od samego początku swojej nauczycielskiej kariery. Od 1991 roku do teraz kieruje placówką. – Elektryk był pierwszym miejscem, do którego skierowałam swoje kroki po studiach. Nie jestem nauczycielem z przypadku. Jestem nauczycielem z wyboru. Kocham to, co robię – zdradza nam. Pani dyrektor jest szanowana i lubiana w środowisku uczniów i absolwentów szkoły. Wyślij sms na numer 7148 o treści: gs.nauczyciel.46

Urszula Matusiak. Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Jest Żyrardowianką, absolwentką LO im. S. Żeromskiego. Ukończyła Geografię na Uniwersytecie Warszawskim, oraz wiele studiów  podyplomowych: ochrony środowiska, WOSu i przedsiębiorczości, bibliotekoznawstwa, Lidera oświaty. W LO Tańskiego, jest także nauczycielem geografii, WOSu i podstaw przedsiębiorczości, a także wychowawcą młodzieży. Pracuje w szkole 31 lat. Szkoła jest jej pasją, interesuje się kognitywistyką i coachingiem. Uprawia jogę. Wyślij sms na numer 7148  o treści: gs.nauczyciel.50

Sławomir Nalej. Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury, muzyk. Prowadzi zajęcia nauki gry na gitarze, prowadził również zajęcia umuzykalniające dla dzieci, wraz z innymi muzykami zapewnia oprawę wielu miejskich – i nie tylko miejskich – wydarzeń kulturalnych. Gra m.in. w zespole Lucky Band czy Blues Browars Brothers Band z Kabaretem OT.TOWyślij sms na numer 7148 o treści: gs.nauczyciel.52

Marzena Szustakowska. Kierownik Szkolenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie. Pedagog bardzo ceniony i lubiany przez uczniów. Angażuje się w szereg działań w szkole – zarówno związanych z praktykami uczniów, jak i ze szkolnymi konkursami i akademiami. Wyślij sms na numer 7148 o treści: gs.nauczyciel.53

 • Plebiscyt na Nauczyciela Roku
 • Plebiscyt na Nauczyciela Roku
 • Plebiscyt na Nauczyciela Roku
 • Plebiscyt na Nauczyciela Roku
 • Plebiscyt na Nauczyciela Roku
 • Plebiscyt na Nauczyciela Roku

Zaproszenie na Festiwal Piosenki Przedszkolnej

 

Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz i Dyrektor Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie Bożena Liszewska 
zapraszają na
Powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolnej „ Śpiewa lala, śpiewa miś”
który odbędzie się w dniu 31 maja (środa) 2017r. o godz. 10.00

 • Zaproszenie na Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Nagrodzeni w Warszawie

Wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Warszawa moja stolica", znalazła się Marcelina Rutkowska - 7 lat, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie. Organizatorem konkursu był Warszawski Pałac Młodzieży Na konkurs zgłoszono 1560 prac wykonanych przez dzieci i młodzież w wieku 4-19 lat. o tematyce związanej z Warszawą: ruch uliczny, parki, mosty, teatry, wesołe miasteczko, pomniki, kościoły itp. Komisja powołana przez organizatorów nagrodziła 20 prac. Podsumowanie konkursu, otwarcie wystawy i wręczenie nagród odbyło się w Ogrodzie zimowym Pałacu Młodzieży w Warszawie.

Drugi reprezentant  Dziecięcej Akademii Plastycznej działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie - Wiktor Lewandowski,11 lat także został wyróżniony biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Łapy, pióra i rymów cała fura” . Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 16 im. Tony Halika w Warszawie. Celem konkursu było rozbudzanie  wśród uczniów zainteresowania postacią i poezją Ludwika Jerzego Kerna. Na konkurs wpłynęło 828 prac z 53 placówek z terenu całej Polski. Jury przy ocenie stwierdziło, że nadesłane prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, były wykonane ciekawymi technikami i wybranie zwycięzców stanowiło dla jury duże wyzwanie. Wyróżnieni uczniowie pracują pod kierunkiem Bożeny Liszewskiej.

 • Nagrodzeni w Warszawie
 • Nagrodzeni w Warszawie
 • Nagrodzeni w Warszawie
 • Nagrodzeni w Warszawie
 • Nagrodzeni w Warszawie

Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej

Trzy reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie: Zofia Świder, Dominika Walczak i Ada Rudzińska wzięły udział w XI Festiwalu Piosenki Inscenizowanej, który odbył się w dniu 18 maja 2017 roku, w Sochaczewie.  Jurorzy konkursu bardzo wysoko ocenili występy solistek. 
Zosia i Ada zajęły I miejsca w swojej kategorii wiekowej, natomiast Dominika Walczak wyróżnienie, które było de facto nagrodą za II miejsce. Na co dzień dziewczynki śpiewają w zespołach wokalnych „Szałaputy” i „Frajda”. Opiekunami są Aleksandra Rudzińska i Urszula Izdebska.
Profesjonalne jury złożone z muzyków, animatorów kultury i instruktorów tańca poza doborem repertuaru, pięknym śpiewem brała pod uwagę bardzo wiele  elementów; min.  umiejętność połączenia muzyki z ruchem oraz ogólny wyraz artystyczny. 

 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej
 • Wyśpiewały nagrody na Festiwalu Piosenki Inscenizowanej

„Kibic przez duże K”

W dniu 19 maja 2017 roku, odbyła się VI edycja turnieju piłki nożnej pod hasłem „Kibic przez duże K” organizowanego przez Zakład Poprawczy w Studzieńcu oraz Komendę Powiatową Policji w Żyrardowie. Na boisku Zakładu Poprawczego stanęli zawodnicy sześciu szkolnych drużyn z powiatów żyrardowskiego i skierniewickiego. Walka o zwycięstwo, choć zacięta - przebiegała w duchu zasady fair play.

Imprezę otworzył i powitał uczestników Dyrektor Zakładu Poprawczego w Studzieńcu - Andrzej Zakrzewski.  Głos zabrali także przedstawiciele współorganizatorów – Starosta Żyrardowski Wojciech Szustakiewicz, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie- podinsp. Edyta Marczewska, Wiceprezydent Skierniewicb - Jarosław Chęcielewski oraz Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Radziwiłłów- Grzegorz Walczak. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem uczniów z Zespołu Szkół w Mszczonowie.

A oto klasyfikacja końcowa  

1. ZS Mszczonów

2. ZSZ nr 2 Skierniewice

3.ZSZ nr 3 Skierniewice

4. ZSZ nr 1 Skierniewice

5. LO Puszcza Marianska

6. ZP Studzieniec

Dodatkowo przyznano nagrody indywidualne:

Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Czarnecki z ZS Mszczonów.

Najlepszym bramkarzem Sebastian CYMERMAN  z ZS Mszczonów

 • „Kibic przez duże K”
 • „Kibic przez duże K”
 • „Kibic przez duże K”
 • „Kibic przez duże K”
 • „Kibic przez duże K”

Wystawa wysokich lotów

Wystartowała w przenośni i dosłownie w Muzeum Mazowsza Zachodniego wystawa „88 Lat Dookoła Świata. Historia Polskich Linii Lotniczych LOT”. Wernisaż, który odbył się w Noc Muzeów 20 maja zgromadził rekordową liczbę pasażerów.

Na pokładzie gości witali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. To oni byli tego wieczoru gwiazdami, bowiem ich liceum otrzymało szczególne wyróżnienie od narodowego przewoźnika. Od 1 września 2017 r. w szkole rusza klasa stewardess, stewardów i obsługi naziemnej właśnie pod patronatem PLL LOT. Jednak już teraz nauczyciele i uczniowie wykazali się profesjonalizmem, sprawiając, że wszyscy goście czuli się wyjątkowo. Podróżni także byli wyjątkowi. Kapitanowie lotu dyrektor liceum Urszula Matusiak oraz dyrektor muzeum Bogusław Nietrzebka powitali ministra Macieja Małeckiego, prezesa PLL LOT Rafała Milczarskiego, wicestarostę Grzegorza Dobrowolskiego. Po oficjalnych przemówieniach wszystkich pasażerów w fascynujący sentymentalny lot zabrali szefowie pokładu Roksana Kulis-Lemiesz i Grzegorz Kossowski, czyli kuratorzy wystawy.

Sama wystawa zaś zachwyca. Są pamiątki dla pasjonatów awiacji, dla wielbicieli plakatów oraz dla zapalonych modelarzy. Dla miłośników podróżowania wiele ciekawostek z całego świata i przedsmak tego, co można poczuć na pokładzie prawdziwego samolotu. Jednak najwięcej wrażeń dostarcza Sala Papieska, w której zgromadzone są pamiątki z podróży papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka. Szczególne miejsce zajmują relikwie III stopnia św. Jana Pawła II, w tym fotel lotniczy, w którym podróżował.

Po zwiedzeniu wystawy odbyło się spotkanie ze wspaniałymi pilotami kapitanami Marianem Nowotnikiem i Tadeuszem Wroną. No Muzeów zakończył konkurs z fantastycznymi nagrodami. Okazało się, że o samolotach najwięcej wiedzą dzieci.

To jeszcze nie koniec atrakcji. Już 3 czerwca w puszczańskim liceum odbędzie się Piknik Lotniczy ze specjalnym udziałem kapitana Wojciecha Tomaszewskiego. Zapraszamy, a wystawę w Muzeum Mazowsza Zachodniego można oglądać do końca sierpnia. 

 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów
 • Wystawa wysokich lotów

Noc Muzeów z Polskimi Liniami Lotniczymi

Pierwszy raz Polskie Linie Lotnicze LOT organizują oficjalną muzealną wystawę poza swoją siedzibą. Wśród eksponatów  pamiątki z pielgrzymek do Polski Papieża Jana Pawła  II, Papieża Benedykta XVI i Papieża Franciszka. Podczas wystawy zaprezentuje się także Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej, które otworzyło klasę stewardess, stewardów i obsługi naziemnej pod patronatem PLL LOT.

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Historia Polski Linii Lotniczych LOT", który odbędzie się 20 maja 2017 r. godz. 18:00, w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, ul. Dittricha 1. Na wydarzenie zapraszają: Rafał Milczarski - Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Wojciech Szustakiewicz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego, - Bogusław Nietrzebka - Dyrektor Muzeum Mazowsza Zachodniego i Urszula Ewa Matusiak - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Wydarzenie to odbywa się pod patronatem Ministra Macieja Małeckiego - Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera.

W programie także:

o godz. 19:30 - spotkanie z Tadeuszem Wroną, kapitanem samolotu Boeing 787-8 Dreamliner i z Marianem Nowotnikiem, kapitanem samolotu IŁ-62

o godz. 21:00 - konkurs "I Love LOT" (pochwal się wiedzą o PLL LOT i wygraj nagrody)

Specjalnie dla dzieci przyleci LOTEK, a prawdziwi globtroterzy będą mieli możliwość zakupu unikalnym wydawnictw PLL LOT.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia 2017 r.

 • Noc Muzeów z Polskimi Liniami Lotniczymi

Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach

Od 8 do 19 maja trwałą rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. Absolwenci gimnazjów stali przed trudnym wyborem szkoły, która ma spełnić ich oczekiwania i marzenia. Proces rekrutacyjny potrwa do sierpnia, bowiem możliwy będzie jeszcze nabór uzupełniający.  Zespół Szkół Nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach przygotował dla nich szeroką i ciekawą ofertę. Od września proponujemy naukę w trzyletnim liceum i czteroletnim technikum. Kandydaci, ubiegający się o przyjęcie do liceum ogólnokształcącego, rozpoczną naukę w klasie dziennikarsko-medioznawczej, stylizacji i wizażu oraz aranżacji wnętrz z elementami florystyki.

Nowe klasy w LO

Dużą popularnością w LO cieszy się stylizacja i wizaż. W ramach nauki uczniowie poznają techniki tworzenia wizerunku oraz będą uczestniczyć w specjalistycznych kursach z zakresu kosmetologii. Ukończenie stylizacji i wizażu gwarantuje zdobycie ciekawej i dobrze płatnej pracy lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Nowością w LO jest klasa dziennikarsko-medioznawcza przeznaczona dla wszystkich pragnących doskonalić warsztat pisarski i myślących o karierze dziennikarza. Zajęcia przewidziane w cyklu nauczania mają przygotować przyszłego pracownika do wartościowania informacji, ich profesjonalnego opracowywania i przygotowywania do publikacji. Nauka w tej klasie stanowić będzie przygotowanie przyszłych studentów do podjęcia studiów na kierunkach dziennikarskich. Drugą nowością jest klasa aranżacji wnętrz z elementami florystyki. To kierunek również pożądany w obecnych czasach. Uczniowie w ramach nauki przyswoją sobie wiedzę dotyczącą sposobu zagospodarowania przestrzeni oraz kompleksowej dekoracji wnętrz. Będą mieli  możliwość uczestniczenia w profesjonalnych kursach doskonalących ich warsztat pracy.

Technikum

Do Technikum zapraszamy tych, którzy są zainteresowani zdobyciem zawodu hotelarza i informatyka. Obydwa to zawody z przyszłością. W Technikum Hotelarskim poznaje się zasady prowadzenia hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych. Po ukończeniu klasy pierwszej uczniowie podejmują praktyki w wielu ciekawych miejscach, np. w hotelu Sheraton, Radison i wyjeżdżają na zagraniczne praktyki do Grecji. Aby lepiej przygotować ich do wejścia na rynek pracy, proponujemy następujące kursy: barmański, kelnerski, baristy, aranżacji wnętrz, florystyczny. W Technikum Informatycznym oferujemy wiele przedmiotów, mogących ukierunkować absolwentów w ich dalszym rozwoju (np. programowanie aplikacji internetowych, montaż i eksploatacja urządzeń techniki komputerowej, projektowanie stron internetowych i inne). Zajęcia z robotyki pozwolą zgłębić wiedzę z zakresu nauk ścisłych oraz rozwijać kreatywność, a praktyki zawodowe – nabyć wiedzę praktyczną.

Języki

Ważnym elementem edukacji w naszej szkole jest praktyczna nauka języków obcych. Obowiązkowo uczniowie uczą się języka angielskiego i wybierają dodatkowo jeden spośród trzech: j. rosyjski, hiszpański i niemiecki.

Nasi absolwenci

Nasi absolwenci to osoby dobrze przygotowane do podjęcia pracy w wybranych przez siebie zawodach. Oprócz uzyskania tytułu technika hotelarza i technika informatyka, ukończyli wiele kursów, stanowiących dla nich pierwsze doświadczenia zawodowe i mile widziane przez pracodawców. Spora grupa tegorocznych abiturientów uzyskała wysokie średnie ocen – powyżej 4 oraz 5, angażowała się w życie szkoły, uczestniczyła w konkursach przedmiotowych. Wśród nich są również stypendyści Prezesa Rady Ministrów.

Nowoczesność

Nasza szkoła posiada trzy pracownie informatyczne, doskonale wyposażoną pracownię hotelarską, pracownie przedmiotowe z dostępem do Internetu, pracownię historyczną wyposażoną w laptopy oraz skomputeryzowaną bibliotekę. Nauczyciele stosują na zajęciach metody aktywizujące uczniów oraz nowoczesne technologie (np. platforma Moodle).

Co więcej oferujemy?

Przede wszystkim szkołę przyjazną uczniom, której atmosfera sprzyja profesjonalnej pracy. Ponadto: nieodpłatne zajęcia dodatkowe z wybranych przedmiotów (np. przygotowujące do egzaminów zawodowych, matury), udział w projektach ze środków EFS, praktyki zawodowe w najlepszych warszawskich hotelach, praktyki zagraniczne dla hotelarzy, wykłady dla informatyków na wyższych uczelniach, szansę na stypendia Prezesa Rady Ministrów i Urzędu Marszałka Województwa Mazowieckiego.

www.zs3wiskitki.pl

fanpage: ZS3 Wiskitki

 • Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach
 • Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach
 • Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach
 • Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach
 • Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach
 • Nowoczesność i tradycja w Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach

Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

W dniu 16 maja, w Resursie, odbył się etap powiatowy Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, którego organizatorem w powiecie żyrardowskim był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Żyrardowie. Patronatem objął imprezę i nagrody ufundował Starosta Powiatu Żyrardowskiego. Celem festiwalu było zainteresowanie dzieci, młodzieży i ich opiekunów tematyką zdrowia, zainspirowanie uczestników do poszukiwania treści prozdrowotnych i nowych form wyrazu, aktywizacja środowisk szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych. Połączenie atmosfery zabawy z uczestnictwem w rozpowszechnianiu i popularyzowaniu  treści prozdrowotnych zarówno wśród dzieci i młodzieży, jaki i w całym środowisku lokalnym. Główne założenia festiwalu to motywowanie dzieci i młodzieży do szeroko pojętego pozytywnego myślenia o zdrowiu, propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania, profilaktyki chorób, profilaktyki antytytoniowej oraz profilaktyki innych nałogów, bezpiecznego wypoczynku, bezpieczeństwa na drodze oraz ochrony środowiska i ekologii.

Występy uczestników oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Wiesława Wardziak - Naczelnik Wydziału Zdrowia Urząd Miasta Żyrardowa, Agnieszka Gadomska - HDM PSSE Żyrardów, Jolanta Walczak - Wiceprezes Oddz. Rej. PCK Żyrardów, Robert Siniarski - Muzykolog CK Żyrardów i Łukasz Szymański OZiPZ PSSE Żyrardów.

W etapie powiatowym, który poprzedziły eliminacje gminne, zwyciężyli: w kategorii szkół podstawowych - Szkoła Podstawowa w ZSP nr 3 w Żyrardowie, natomiast w kategorii gimnazjów – Publiczne Gimnazjum im. E. Zwycięzcy wezmą teraz udział w etapie wojewódzkim, który odbędzie się w Siedlcach

 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu
 • Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Absolwenci gimnazjów jeszcze do 19 maja mogą rekrutować się do szkół ponadgimnazjalnych. Rozpoczął się ważny czas nie tylko dla samych uczniów, ale także dla rodziców. Powiat żyrardowski przygotował szeroką ofertę edukacyjną, co najważniejsze niezwykle nowoczesną i atrakcyjną. Kandydaci mogą zakładać swoje profile sami lub za pośrednictwem macierzystych gimnazjów. Proces trwa do 19 maja. Rekrutacja na stronie https://nabor.pcss.pl/zyrardow/ 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronach:

Facebook - www.facebook.com/glosszkol/

Zespół Szkół Nr 1 - http://www.elektrykzyrardow.pl/

Zespół Szkół Nr 2 - http://www.zs2zyrardow.szkolnastrona.pl/

Zespół Szkół Nr 3 - http://www.zs3wiskitki.pl/

Liceum Ogólnokształcące w Mszczonowie - http://www.lomszczonow.w8w.pl/

Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej - https://lopuszcza.edupage.org/

Zespół Szkół w Mszczonowie - http://www.zs-mszczonow.edu.pl/

 • Trwa rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu

W dniu 15 maja, w Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie, odbyła się XXVII Sesja Rady Powiatu Żyrardowskiego. Pierwszym punktem w porządku obrad była informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie Powiatu, którą przedstawił Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żyrardowie Andrzej Liszewski (sprawozdanie publikujemy poniżej).

Po informacji o działalności PSSE radni przystąpili do części uchwałodawczej sesji. Pierwszymi z uchwał w porządku obrad, jakie przedstawił zebranym Przewodniczący Rady Powiatu Żyrardowskiego Daniel Suchecki, były uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Żyrardowskiego za 2016 rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu Żyrardowskiego z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Przewodniczący Zarządu, Starosta Wojciech Szustakiewicz, przedstawił informacje na temat realizacji budżetu w ubiegłym roku. Budżet Powiatu Żyrardowskiego na 2016 rok został zatwierdzony Uchwałą Rady Powiatu w dniu 30 grudnia 2015 roku

W 2016 roku Rada Powiatu podjęła 10 uchwał, a Zarząd Powiatu 9, wprowadzających zmiany do planu budżetowego, którego łączne dochody wyniosły 65.835.917,07 zł zaś wydatki budżetu 68.741.553,55 zł. Ubiegłoroczny budżet był większy o kwotę 3.841.476,00 zł po stronie dochodów niż w roku 2015. Starosta podkreślił, że pozytywną dla Powiatu jest stała tendencja zwiększania dochodów własnych, w tym udziału w podatkach PIT i CIT. Dochody własne w ubiegłorocznym budżecie stanowiły 44,84 % pozostałe to – subwencja ogólna – 30,64 %, dotacje celowe –  17,94% i dochody majątkowe – 6,58 % - mówił Starosta.

Podobna jak w ubiegłych latach była struktura wydatków. W roku 2016 najwięcej środków wydano na oświatę i wychowanie – 24.798.354,06 zł, co stanowi 36,08% wszystkich wydatków i była to kwota większa o 2.700.982 zł niż w roku 2015. Drugie miejsce zajęła pomoc i polityka społeczna – ok. 18,46 mln zł (26,86 proc.) Na trzecim miejscu pod względem wydatków znalazła się administracja publiczna, na którą przeznaczono blisko 10,3 proc. wydatkowanych środków, to jest 7,08 mln zł. Z pozostałych wydatków – na transport i łączność wyasygnowano – 6,82 mln zł (9,93 proc.), na bezpieczeństwo – 4,36 mln zł (6,34 proc.), a na ochronę zdrowia 3,98 mln zł (5,8 proc.). Godne podkreślenia jest to, że kwota wydatków majątkowych wzrosła o 5.319.448,00 zł w stosunku do roku 2015.

Wzrost wydatków majątkowych, to nie tylko budowa hali sportowej i modernizacja budynku Zespołu Szkół Nr 1, ale także przebudowa ośmiu dróg powiatowych, czy modernizacja budynków SOSW i DPS w Żyrardowie przy ul. Sosabowskiego - akcentował Starosta. Pozostałe wskaźniki budżetu Powiatu Żyrardowskiego zamknęły się w 2016 roku następującymi kwotami: przychody - 5.528.767,53 zł, w tym z tytułu wolnych środków 2.744.464,46 zł oraz kredytów i pożyczek - 2.784.303,07 zł, rozchody - 1.371.140,00 zł, w tym spłata wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu kredytów w wysokości 1.227.180 zł i pożyczek w wysokości 143.960zł, zadłużenie z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek przez Powiat Żyrardowski - 25.834.009,51 zł, tj. 39,24%. Zadłużenie Powiatu na koniec 2016 roku, z uwzględnieniem kredytu przejętego po zlikwidowanym ZOZ wynosiło 30.460.491,79 zł, tj. 46,27% i było mniejsze od prognozowanego o 2.850.000,00 zł. (Sprawozdanie z wykonania budżetu publikujemy poniżej). Informacje Starosty dotyczące sprawozdania finansowego uzupełniła Skarbnik Powiatu Edyta Fedorowicz przedstawiając także pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Po przedłożonych sprawozdaniach opinie o realizacji budżetu przedstawiali przewodniczący komisji Rady Powiatu: Klaudiusz Stusiński – Komisji Promocji, Współpracy, Zdrowia i Polityki Społecznej, Piotr Markowski – Komisji Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Transportu, Krzysztof Waśkowski – Komisji Oświaty, Kultury i Sportu oraz Krystyna Penczonek – Komisji Budżetu i Mienia Komunalnego. W pierwszej uchwale kwitującej realizację budżetu w 2016 roku, za podjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Żyrardowskiego za 2016 rok głosowało16 radnych, przy jednym głosie wstrzymującym.

Drugą uchwałą związaną ze skwitowaniem dla Zarządu była uchwała udzielająca  absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Jej przyjęcie wymagało także pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej. Tu Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Danuta Skibińska przedstawiła wniosek  Komisji o udzielenie absolutorium, a Przewodniczący Daniel Suchecki odczytał uchwałę RIO pozytywnie opiniującą wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu. W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium - za przyjęciem uchwały głosowało 16 radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Starosta Wojciech Szustakiewicz podziękował radnym za udzielone poparcie i zaufanie, podziękował Zarządowi i Skarbnik Edycie Fedorowicz za współpracę, za podejmowanie trudnych decyzji i realizację polityki dyscyplinującej finanse Powiatu, a dyrektorom jednostek i wydziałów za przestrzeganie i realizację tej polityki.

Kolejne uchwały dotyczyły zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Żyrardowskiego i zmian w budżecie na 2017 rok. Projekty uchwał w sprawie zmiany w  Budżecie Powiatu Żyrardowskiego na rok 2017 przedstawiła radnym Skarbnik Edyta Fedorowicz. Podejmując uchwałę radni zwiększyli plan dochodów i wydatków o kwotę 735.090,42 zł. Potrzeba zmian wynikała ze zwiększenia wpływów do budżetu oraz z przesunięć środków między działami i paragrafami w strukturze budżetu. Po przyjęciu tych zmian plan dochodów budżetu Powiatu ogółem wynosi 66.589.316,87 zł, natomiast plan wydatków budżetu Powiatu ogółem - 70.172.343,98 zł. Skarbnik Edyta Fedorowicz przedstawiła jeszcze jeden projekt uchwały, technicznie związanej z finansami, bowiem dotyczącej dopuszczenia zapłaty podatków stanowiących dochody budżetu Powiatu Żyrardowskiego instrumentem płatniczym – jakim są karty płatnicze. Z uwagi na to, że Powiat Żyrardowski przystąpił do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej prowadzonego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową, a do niepodatkowych należności budżetowych zaliczyć należy m.in. opłatę geodezyjną oraz opłaty komunikacyjne, których to właśnie dotyczyć będzie płatność kartą płatniczą, zasadnym było podjęcie stosownej uchwały

W dalszej części obrad radni podjęli jeszcze cztery uchwały. Pierwsza z nich dotyczyła czasu pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Żyrardowskiego w drugim półroczu 2017 roku. Projekt uchwał przedstawił Członek Zarządu Powiatu Leszek Kamiński i po pozytywnej opinii Komisji Promocji, Współpracy, Zdrowia i Polityki Społecznej została jednogłośnie przyjęte przez Radę. Projekt kolejnej uchwały, w sprawie nadania nowego Statutu Domowi Pomocy Społecznej w Żyrardowie przy ul. Limanowskiego 32 B przedstawiła Dyrektor DPS Elżbieta Ciesielska. Trzecia uchwała, przedstawiona przez Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie dotyczyła przyjęcia „Oceny zasobów pomocy społecznej za rok 2016” – dokumentu sprawozdawczego, przygotowanego w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej. Wszystkie trzy projekty uchwał, po pozytywnej opinii Komisji Promocji, Współpracy, Zdrowia i Polityki Społecznej radni przyjęli bez głosów sprzeciwu.

W porządku znalazł się jeszcze jeden projekt uchwały - sprawie wskazania przedstawiciela Rady Powiatu do Rady Muzeum Mazowsza Zachodniego. W związku z upływem kadencji Rady zachodziła konieczność powołania nowych członków Rady Muzeum na kolejne cztery lata. Do reprezentowania Rady Powiatu Żyrardowskiego w Radzie Muzeum wskazano jednogłośnie radnego Krzysztofa Waśkowskiego.

Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący Rady Powiatu Daniel Suchecki zamknął obrady XXVII Sesji.

 

 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu
 • XXVII Sesja Rady Powiatu, absolutorium dla Zarządu

Nowe komputery dla powiatowych szkół

W budżecie Powiatu Żyrardowskiego w tym roku zaplanowane były pieniądze na doposażenie pracowni informatycznych w szkołach. Już w maju pracownia ekonomiczna w Zespole Szkół Nr 2  w Żyrardowie wzbogaciła się o 12 nowoczesnych laptopów. Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych zainstalowali programy serii Insert, w tym księgowe:  Rachmistrz i Rewizor, magazynowy Subiekt oraz kadrowo – płacowy Gratyfikant. Nie zapomniano także o zakupie serwera i drukarki laserowej.

Podobne zakupy zrobiła dyrekcja Zespołu Szkół w Mszczonowie. Nowe zestawy komputerowe wzbogaciły pracownię informatyczną. Obydwie pracownie kosztowały w sumie 62 tysięcy złotych. Jest to kolejny krok w modernizacji pracowni w powiatowych szkołach. Przypomnijmy, że w zeszłym roku nowy sprzęt był zakupiony w Zespole Szkół Nr 1 w Żyrardowie, Zespole Szkół Nr 3 oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Mszczonowie. W przyszłym roku doposażona będzie pracowania informatyczna w Liceum w Puszczy Mariańskiej. 

 • Nowe komputery dla powiatowych szkół
 • Nowe komputery dla powiatowych szkół

Całe podium dla Mszczonowa

Konkursu języka angielskiego ENGLISH ACE organizowanego przez Łowców Talentów JERSZ pod patronatem Politechniki Wrocławskiej okazał się nader szczęśliwy dla uczniów Zespołu Szkół w Mszczonowie. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 6 tysięcy uczniów z 274 szkół z całej Polski. W kategorii szkół ponad gimnazjalnych wystartowało 1540 uczniów. Wśród laureatów konkursu znalazło się aż pięcioro uczniów ze Mszczonowa, zajmując odpowiednio: I miejsce Piotr Liszewski, II miejsce Paulina Machaj, III miejsce Szymon Binkowski. Są to nasi tegoroczni maturzyści z klasy IV Technikum w zawodzie Technik Ekonomista. Na dalszych pozycjach uplasowali się uczniowie klasy II Technikum w zawodzie Technik Ekonomista: Michał Błaszczak – 5 miejsce i Weronika Zawadzka 9 miejsce. Kamil Nabrzyski z klasy III Technikum w zawodzie Technik Hotelarstwa zdobył wyróżnienie za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie. Laureaci obsypani zostali nagrodami rzeczowymi w postaci bonów do wykorzystania na dowolne zakupy w księgarni Gandalf. 
Konkurs English Ace powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych (klasy 4, 5 i 6), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Konkurs jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli języka angielskiego jako instrument motywujący uczniów do rozwijania sprawności językowych oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty językowe.

Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. Szkolnym koordynatorem konkursu była Anna Nowis.

 • Całe podium dla Mszczonowa

Aż szkoda było się rozstać

W Liceum Ogólnokształcącym  im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej 28 kwietnia odbyła się uroczystość  wręczenia świadectw absolwentom. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Wicestarosta Powiatu Żyrardowskiego Grzegorz Dobrowolski, Przewodniczący Rady Powiatu Daniel Suchecki, Wójt Gminy Puszcza Mariańska Michał Staniak, Dyrektor  Banku Spółdzielczego oddział w Puszczy Mariańskiej Dariusz Błoński.

Uroczystość poprzedziła krótka część artystyczna  przygotowana przez uczniów klas drugich. Absolwenci mogli przypomnieć sobie lata spędzone w naszej szkole oglądając prezentację fotografii pt. "Trzy lata w pigułce". Z wielką uwagą obejrzeli również skecz w języku angielskim, w wykonaniu Wiktorii Kapuścińskiej  i Jakuba Kuleszy,  przedstawiający egzamin ustny z tego języka.

Na koniec  uczennice klasy II p zaprezentowały taniec "Iluzja", który został entuzjastycznie przyjęty.

Oficjalną część uroczystości rozpoczęło przekazanie władzy nowemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Jakubowi Kuleszy i nowym pocztom sztandarowym: cywilnemu i mundurowemu. Następnie nastąpiło uroczyste wręczenie świadectw. Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało 58 uczniów. Ośmioro uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem:  Aleksandra Polna z klasy III p  śr. ocen  5,53, Karolina Domagała z klasy III a śr. ocen 5,37, Patrycja Ścisłowska z klasy III p śr. ocen 5,26, Julia Matusiak z klasy III w śr. ocen 5,00, Wioletta Kowalska z klasy III a śr. ocen 4,89, Aleksandra Żaczkiewicz z klasy III a śr. ocen 4,79, Aleksander Piekarski z klasy III w śr. ocen 4,79, Michalina Ploch z klasy III w śr. ocen 4,78.

Pani dyrektor gratulowała wszystkim klasom wysokich wyników nauczania  średniej klas w granicach 4,00. Podczas uroczystości zostały wręczone certyfikaty ukończenia klasy mundurowej, podziękowania za pracę na rzecz szkoły, statuetki dla najlepszych sportowców jak również legitymacje honorowych dawców krwi oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Rada Pedagogiczna cieszy się, że w świat rusza kolejny rocznik dojrzałych, odpowiedzialnych,   samodzielnych i mądrych  ludzi.

Treśc opracowana przez Edytę Drązikowską - LO Puszcza Mariańska

 • Aż szkoda było się rozstać
 • Aż szkoda było się rozstać
 • Aż szkoda było się rozstać

Ważna informacja: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Do Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki docierają informacje, że absolwenci gimnazjów mogą mieć problem ze znalezieniem powiatowego internetowego systemu naboru.

Adres internetowy wysyłany był do dyrektorów wszystkich gimnazjów na terenie naszego powiatu oraz umieszczony na plakacie drukowanym dystrybuowanym w gimnazjach oraz w urzędach gmin. Aktualne informacje o naborze zamieszczone są na stronie www.powiat-zyrardowski.pl, na facebook’u (profil Głos Szkół) oraz na stronach każdej powiatowej szkoły.

Prezentujemy w skrócie możliwości złożenia aplikacji do naszych szkół.

I.  Wypełnienie wniosku on-line

 1. Najszybciej jest wypełnić wniosek na stronie https://nabor.pcss.pl/zyrardow/ Uczeń może zapoznać się z całą ofertą edukacyjną powiatu żyrardowskiego. Jest także do pobrania informator (plik pdf).
 2. Wniosek wypełniany jest w zakładce „wypełnij wniosek” https://nabor.pcss.pl/zyrardow/szkolaponadgimnazjalna/nabor/?service=page/eduHighInfo:PreferredUnitList
 3. Po uzupełnieniu wszystkich danych uczeń otrzymuje swój pin. Od tej pory kandydat może śledzić proces rekrutacji.

II. Wypełnieni wniosku tradycyjnie i dostarczenie do szkoły.

Wnioski składać bezpośrednio w szkołach powiatowych, wypełniając w wersji papierowej. Pracownicy szkół wprowadzają dane kandydata, a sam kandydat otrzymuje pin do swojego profilu. P otrzymaniu pinu kandydat może śledzić proces rekrutacji on-line.

Przypominamy także, że rekrutacja trwa do 19 maja 2017 r.

W przypadku pytań i wątpliwości Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki służy pomocą – tel. 468553717 w.33. 

 • Ważna informacja: Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Historia Polski Linii Lotniczych LOT

Pierwszy raz Polskie Linie Lotnicze LOT organizują oficjalną muzealną wystawę poza swoją siedzibą, jedyną taką wystawę na świecie. Wśród eksponatów  pamiątki z pielgrzymek do Polski Papieża Jana Pawła  II, Papieża Benedykta XVI i Papieża Franciszka. Podczas wystawy zaprezentuje się także Liceum Ogólnokształcące im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej, które otworzyło klasę stewardess, stewardów i obsługi naziemnej pod patronatem PLL LOT.

Wernisaż wystawy odbędzie się 20 maja 2017 r. godz. 18:00, w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, ul. Dittricha 1. Na wydarzenie zapraszają: Rafał Milczarski - Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT, Wojciech Szustakiewicz - Starosta Powiatu Żyrardowskiego, - Bogusław Nietrzebka - Dyrektor Muzeum Mazowsza Zachodniego i Urszula Ewa Matusiak - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej.

Patronat Ministra Macieja Małeckiego - Sekretarza Stanu w Kancelarii Premiera.

W programie także:

o godz. 19:30 - spotkanie z Tadeuszem Wroną, kapitanem samolotu Boeing 787-8 Dreamliner i z Marianem Nowotnikiem, kapitanem samolotu IŁ-62

o godz. 21:00 - konkurs "I <3 LOT" (pochwal się wiedzą o PLL LOT i wygraj nagrody)

Specjalnie dla dzieci przyleci LOTEK, a prawdziwi globtroterzy będą mieli możliwość zakupu unikalnym wydawnictw PLL LOT.

 • Historia Polski Linii Lotniczych LOT

"Profilaktyka oczami młodzieży"

Zapraszam do udziału w finałowej gali podsumowującej konkurs "Profilaktyka oczami młodzieży" podczas której wręczone zostaną nagrody i po raz kolejny przedstawione zostaną wybrane spektakle. Gala odbędzie się w Centrum Kultury w Żyrardowie Pl. Jana Pawła II 3 w dniu 11 maja (czwartek) o godzinie 10:00. 

Program Gali:

10:00 - Powitanie gości, krótkie przedstawienie celu spotkania, zasad konkursu oraz składu komisji konkursowej.
10:15  - rozpoczęcie występów
     Szkoły Podstawowe
     10:15: „Internetowa ścieżka do sławy”- ZSP nr 3 (Wyróżnienie)
     10:30: „Zygfryd pogromca ogrów” (Zwycięzca)
    Gimnazja:
    10:45„Przygody Pędrka Wyrzutka” (Wyróżnienie)
    11:00„Czekolada” (Wyróżnienie)
    11:15„Niebezpieczeństwo w sieci” (Zwycięzca)
11:15 Wręczenie nagród dla zwycięzców i wyróżnionych
11:30 Przemowy okolicznościowe
12:00 Zakończenie gali

 
 • "Profilaktyka oczami młodzieży"

„Przyjazne Anioły” rozdane po raz kolejny

Nagrody „Przyjazny Anioł” zostały przyznane podczas Koncert charytatywnego „Gramy dla autyzmu” w sobotę 29  kwietnia 2017 r. w żyrardowskim Centrum Kultury. Patronką nagrody została Maria Grzegorzewska –  twórczyni pedagogiki specjalnej  w Polsce.

Już po raz drugi, Stowarzyszenie „Pomóż żyć” postanowiło podziękować w szczególny sposób osobom, które przyczyniły się do poprawy życia osób niepełnosprawnych i ich rodzin z Żyrardowa.  Osobom, które okazywały im wsparcie, życzliwość i pomoc finansową.  Powołano Kapitułę, która decyduje o nominacjach i dokonuje ostatecznego wyboru  laureatów. 

Przewodniczący Kapituły, Bogdan Zieliński czytając listę laureatów powiedział:

Zbędnym byłoby w tej chwili mówić o znaczeniu i wadze pomocy osobom niepełnosprawnym. Bo to my jako społeczność lokalna najlepiej wypełniamy te zadania, ale bez ludzi, którzy okazują konkretną pomoc finansową -   niczego nie udało by się osiągnąć.

Dlatego warto wyróżniać i nagradzać „ Przyjazne Anioły”

A oto laureaci tegorocznej Nagrody:

 1. Grzegorz Dobrowolski, wicestarosta Powiatu Żyrardowskiego
 2. Marco Bocchino, włoski wokalista i kompozytor
 3. Krzysztof Rdest, lokalny przedsiębiorca, właściciel firmy Emka

i Nagroda Specjalna:

 1. Wiesław Tupaczewski, żyrardowianin z wyboru, satyryk, założyciel kabaretu OT.TO 
 • „Przyjazne Anioły” rozdane po raz kolejny

Rozpoczyna się rekrutacja do szkół

Już od 8 maja 2017 r. absolwenci gimnazjów będą mogli rekrutować się do szkół ponadgimnazjalnych. Rozpoczął się ważny czas nie tylko dla samych uczniów, ale także dla rodziców. W najbliższych tygodniach podejmowane będą decyzje o przyszłości, a przecież każdy pragnie, aby przyszłość ta malowała się w jasnych barwach. Stąd tak ważny jest wybór dobrej szkoły. Powiat żyrardowski przygotował gimnazjalistom szeroką ofertę edukacyjną, co najważniejsze niezwykle nowoczesną i atrakcyjną. W tym roku sporo jest nowości – klasa stewardess i obsługi naziemnej pod patronatem PLL LOT, klasa politechniczna pod patronatem WAT, klasa fitness, czy dziennikarstwo, a to to tylko niewielka część oferty. Nie kryjemy także satysfakcji z nowych inwestycji w naszych szkołach, remontów i doposażenia pracowni informatycznych oraz zawodowych. W każdym roku nasi nauczyciele podnoszą kwalifikacje zawodowe, a przy modernizacji programów rozwojowych szkół korzystamy z pieniędzy unijnych. Wszystko po to, aby stworzyć uczniom jak najlepsze warunki oraz niezwykle kreatywną przestrzeń zdobywania wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

O każdej szkole można dowiedzieć się więcej na stronach internetowych powiatu, placówek oświatowych, czy na portalach społecznościowych. Pełna oferta wraz z najbardziej aktualnym informatorem znajduje się pod adresem – www.nabor.pcss.pl/zyrardow. Jest to bardzo ważny adres, ponieważ tam odbywa się elektroniczny nabór do naszych szkół. Absolwenci gimnazjów mogą rekrutować się od 8 do 19 maja. Serdecznie zapraszam. Jesteśmy gotowi na Wasz sukces, a dobre szkoły są naprawdę blisko Was.

 

Wojciech Szustakiewicz,

Starosta Żyrardowski

 
 • Rozpoczyna się rekrutacja do szkół

Kalendarium

Kalendarz

«grudzień 2023»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

Banery

Zarząd Powiatu

Stopka

Dane adresowe:

Starostwo Powiatowe
96-300 Żyrardów
ul. Limanowskiego 45
NIP: 838-16-10-589
REGON: 750151250

Godziny pracy urzędu:

Dzień Godzina
poniedziałek:  8.00 - 16.00
wtorek:  8.00 - 16.00
środa:  8.00 - 17.00
czwartek:  8.00 - 16.00
piątek:  8.00 - 15.00

 

Kontakt telefoniczny:

Dział
Numer tel
Centrala telefoniczna  +48 46 856 61 00
Biuro obsługi – kancelaria  +48 46 856 61 65
Sekretariat Zarządu  +48 46 856 61 22
Biuro Rady  +48 46 856 61 51

 

E-mail:
starosta@powiat-zyrardowski.pl
starostwo@powiat-zyrardowski.pl

Inspektor Ochrony Danych Joanna Trusińska

tel.: 22 350 01 40, iod@powiat-zyrardowski.pl

Nasz powiat

 • mapa powiatu żyrardowskiego
 • Żyrardów
 • Mszczonów
 • Puszcza Mariańska
 • Radziejowice
 • Wiskitki