Treść strony

Zaproszenie na Dożynki

W imieniu władz Powiatu Żyrardowskiego i Gminy Puszcza Mariańska zapraszamy na XVIII Powiatowo-Gminne Dożynki, które odbędą się w dniu 2 września 2018 r. w Puszczy Mariańskiej.

Przewodniczący Rady Powiatu Żyrardowskiego Daniel Suchecki
Starosta Żyrardowski Wojciech Szustakiewicz

 • Zaproszenie na Dożynki

Powiat Żyrardowski beneficjentem MIWIS Mazowsze 2018

Na budowę boisk, bieżni, skateparków, placów zabaw czy torów sportowych samorząd Mazowsza przeznaczył kwotę 10 mln zł. Dziś umowy podpisali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, a także przedstawiciele beneficjentów - gmin i powiatów z Mazowsza.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018 to nowy program, który powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania i na te inwestycje samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył prawie 10 mln zł wsparcia.

Wsparcie, jakie otrzymają samorządy, ma pomóc im poprawić warunki, a także zwiększyć dostępność zarówno do nowej, jak i istniejącej już infrastruktury sportowej. Dotacja obejmuje obiekty sportowe ogólnodostępne, w szczególności obiekty umożliwiające masowe uprawianie sportu oraz ogólnodostępną rekreację i integrację lokalnych społeczności. Wśród nich są boiska szkolne — ich budowa, ale też modernizacja (np. montaż oświetlenia, wymiana nawierzchni, dobudowa zaplecza sanitarno-szatniowego itp.), pumptracki (tory uwielbiane głównie przez fanów bmx-ów), skateparki oraz siłownie zewnętrzne
— W zeszłym roku zostaliśmy pozbawieni możliwości wpływu na bazę sportową na Mazowszu w ramach Funduszu Totalizatora Sportowego — środki i decyzje w tym zakresie przeszły do ministerstwa. W związku z tym uruchomiliśmy nasz autorski projekt na małe granty: na modernizację istniejących obiektów sportowych, ich wyposażenie oraz budowę nowych — wyjaśnia marszałek Adam Struzik. — To nie są duże pieniądze — do 200 tys. zł, ale znowu kilkadziesiąt obiektów zostanie dzięki temu zmodernizowanych albo wprost uruchomionych od podstaw. I to jest taki szerszy element naszej subsydiarności, czyli pomocniczości Postaramy się wspierać gminy i powiaty również w tym obszarze. 

Opracowano na podstawie informacji prasowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

— To bardzo ważne wsparcie. W wielu naszych gminach i powiatach wciąż brakuje miejsc, w których dzieci i młodzież, ale także i dorośli mogliby aktywnie spędzić czas i zadbać o swoje zdrowie. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel — podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Dotychczas w ramach różnego typu programów — w tym Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza, budowy orlików czy programu z totalizatora sportowego samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył ponad 544 mln zł na rozbudowę bazy sportowej na Mazowszu. Dzięki temu wsparciu wybudowano i zmodernizowano ok. 2 tyś. obiektów.

Dziś w ramach MIWIS MAZOWSZE 2018 umowę podpisało aż 41 beneficjentów. Wśród nich byli starostowie Wojciech Szustakiewicz i Grzegorz Dobrowolski, którzy reprezentując Powiat Żyrardowski podpisali umowę na dofinansowanie budowy boiska przy Liceum Ogólnokształcącym im. Cz. Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Wsparcie samorządu zamyka się kwotą 200.000 zł.

 • Powiat Żyrardowski beneficjentem MIWIS Mazowsze 2018
 • Powiat Żyrardowski beneficjentem MIWIS Mazowsze 2018
 • Powiat Żyrardowski beneficjentem MIWIS Mazowsze 2018
 • Powiat Żyrardowski beneficjentem MIWIS Mazowsze 2018

Markowe technikum i wszechstronne liceum

Zbliża się początek roku szkolnego 2018/2019. Zespół Szkół nr 3 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wiskitkach przygotował dla tegorocznych absolwentów gimnazjum niezwykle ciekawą ofertę edukacyjną, która spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego, że uczniowie wybrali szkołę, która gwarantuje im dobry start na rynku pracy.  Starannie przygotowana oferta edukacyjna została oparta na informacjach pozyskiwanych z rynku pracy, ich analizie  oraz  oczekiwaniach pracodawców  co do wiedzy i umiejętności przyszłych  pracowników. 

Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach współpracuje z firmami najwyższej klasy, dzięki czemu uczniowie technikum otrzymują wiedzę od  fachowców.  Swoje umiejętności mogą szlifować również na zagranicznych praktykach, np. w Grecji. W czasie nauki w technikum młodzież może dodatkowo zdobyć różne specjalistyczne certyfikaty, skorzystać z proponowanych innowacji pedagogicznych (kelner, barista, aranżacja wnętrz z elementami florystyki), a także wziąć udział w organizowanych kursach zawodowych. Szkoła dba o dobre wyposażenie pracowni, zwłaszcza pracowni komputerowych. Nauczyciele realizują również zajęcia  w szkołach wyższych, aby uczniowie technikum informatycznego mogli poznać,  jakie są w tej dziedzinie najnowsze trendy i możliwości. Dla tak przygotowanych absolwentów technikum miejsc pracy na pewno nie zabraknie.

Ciekawą ofertę przedstawiono również kandydatom do klasy liceum ogólnokształcącego. W nowym roku szkolnym mogą się oni uczyć w klasach o różnych specjalizacjach: dziennikarsko – medioznawczej, stylizacja i wizaż, aranżacja wnętrz z elementami florystyki oraz  siatkarskiej. Zajęcia prowadzone są przez fachowców, którzy przekazują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również swoje doświadczenie zawodowe.  

Mocna klasa liceum i technikum o ugruntowanej pozycji na rynku edukacyjnym to zdecydowanie mocne strony Zespołu Szkół z Wiskitek. Nie bez znaczenia pozostają doskonałe warunki lokalowe, hala sportowa, tereny rekreacyjne i pracownie wyposażone w najnowocześniejsze komputery i pomoce dydaktyczne. Całość spina doskonale przygotowana kadra. Wiskitki to po prostu znak jakości.

 • Markowe technikum i wszechstronne liceum
 • Markowe technikum i wszechstronne liceum
 • Markowe technikum i wszechstronne liceum

V Bieg Chełmońskiego

Zapraszamy do udziału w V Biegu Chełmońskiego, który odbędzie się w dniu 26 sierpnia 2018 r. w Radziejowicach.

W ramach wydarzenia zorganizowany zostanie bieg główny na dystansie 10 km oraz bieg rodzinny na dystansie 1 km.

Celem biegu jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Powiatu Żyrardowskiego i Gminy Radziejowice, promocja twórczości wybitnego polskiego malarza Józefa Chełmońskiego oraz podkreślanie jego związków z Ziemią Radziejowicką oraz integracja lokalnej społeczności.

Patronat nad biegiem objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz. Miejscem biegu są malowniczo położone Radziejowice w powiecie żyrardowskim. Więcej informacji na stronie organizatora Stowarzyszenia Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności "Żyr.A.F.A. Żyrardów" -  http://zyrafazyrardow.pl/v-bieg-chelmonskiego-zapisy/

 • V Bieg Chełmońskiego

KOWR zaprasza do konkursu "Polskie kadry"

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Polskie kadry” organizowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Celem konkursu jest promowanie produktów rolnych i żywnościowych, w tym szczególnie ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych oraz metod ich produkcji. Przedmiotem Konkursu jest wykonanie fotografii, zwanej dalej „pracą konkursową”. Konkurs organizowany jest w następujących kategoriach tematycznych:

1) żywnościowej - ukazującej regionalne produkty spożywcze w różnych kontekstach, na różnych etapach ich produkcji, przetworzenia, sprzedaży. Prace konkursowe mogą ukazywać np. pola uprawne, produkty nieprzetworzone, przetworzone, regionalnych producentów żywności, lokalne bazary i targowiska;

2) krajoznawczej – ukazującej wskazane przez Organizatora obiekty lub miejsca.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie http://www.kowr.gov.pl/konkurs 

 • KOWR zaprasza do konkursu "Polskie kadry"
 • KOWR zaprasza do konkursu "Polskie kadry"

Zapraszamy na Święto Chleba w Radziejowicach

 • Zapraszamy_na_Swieto_Chleba_w_Radziejowicach

VIII Maraton pływacki „Zalew Żyrardowski 2018”

Żyrardowskie Powiatowe WOPR, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów, Spółka AQUA Żyrardów oraz Miasto Żyrardów gorąco zapraszają 18 sierpnia br. do udziału w Festynie Rodzinnym nad Zalewem Żyrardowskim. Od godz. 10:00 na wszystkich uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in.: maraton pływacki,  nauka pływania i udzielania pierwszej pomocy, pokazy ratownictwa wodnego, turniej siatkówki plażowej, bieg, aquafitness, fitness oraz ćwiczenia i pokazy służb mundurowych. Ponadto w programie znajdzie się promocja i degustacja zdrowej żywności oraz możliwość skorzystania z pomiaru tkanki tłuszczowej. Odbędą się także mecze pokazowe w piłkę plażowa nożna, siatkowa oraz nowość piłkę ręczna plażowa. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Wisienką na torcie będą niewątpliwie wybory Miss i Mistera plaży! 

Wstęp wolny, wszystkie atrakcje dostępne bezpłatnie.

Organizatorzy: Żyrardowskie Powiatowe WOPR, Stowarzyszenie Pływaków i Ratowników AQUA Żyrardów, Spółka AQUA Żyrardów oraz Miasto Żyrardów.

Patroni medialni: TVŻ, Radio Fama, Radio Victoria, Życie Żyrardowa

Partnerzy: Powiat Żyrardowski, Termy Mszczonów, Tele Magic Żyrardów, Nowa Era Sp. z o.o., P.H.U Janex International Tansport, Akademia Piłkarska Żyrardów, Salos Żyrardów, Żyrardowskie Stowarzyszenia Siatkarskie "LEN" , DJ Wojciech - Michał Wojciechowski, Music Danilo, Ośrodek Kształcenia Oświatowego  - OKO.

 

Wybrane zapisy z regulaminu VIII  MARATONU  PŁYWACKIEGO „ ZALEW ŻYRARDOWSKI  2018„

ORGANIZATOR : Żyrardowskie Powiatowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Celem jest popularyzacja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku  poprzez cykliczne imprezy sportowe. Upowszechnianie aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu. popularyzacja zawodów i sportów pływackich

Miejsce i data: Zalew Żyrardowski  ul. Ziołowa   18.08.2018 r.

Otwarcie zawodów godz. 11.00, start dzieci - godz.11.15 , start główny – godz. 11.30

KATEGORIE:

Dziewcząt i chłopców do lat 12 na dystansie - 500 m

Dziewcząt i chłopców do lat 16 na dystansie - 1000 m

Masters (pow. 50 lat) kobiet i mężczyzn na dystansie – 2000 m

OPEN kobiet na dystansie - 2000 m

OPEN  mężczyzn  na dystansie - 2900 m

Warunki uczestnictwa:

-wpisowe w wysokości 20 zł,

-doręczenie zaświadczenia lekarskiego lub oświadczenia pisemnego o braku  przeciwwskazań lekarskich do udziału w zawodach pływackich,

- zawodnicy niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów  prawnych,

 - zawodnicy mogą startować tylko w jednej kategorii,

- kategorie zostaną rozegrane przy udziale minimum 5 osób,

- zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP oraz FINA

ZGŁOSZENIA:

- administracja AQUA Żyrardów Sp. z o.o. tel. 046 854 16 46 ,

- e-mail : kierownik_aqua@zyrardow.pl

- sekretariat zawodów nad Zalewem Żyrardowskim do godz.12.00.

 • VIII Maraton pływacki „Zalew Żyrardowski 2018”

Pracowite wakacje

Tegoroczne lato jest wyjątkowo łaskawe dla uczniów. Długo oczekiwane wakacje rozpieszczają słońcem, a wyjazdy nad morza i jeziora dają prawdziwy wypoczynek. Przez dwa miesiące trzeba przecież zebrać energią na kolejnych dziesięć. Nie wszyscy jednak w tym roku mają wakacje. W powiatowych szkołach bowiem prowadzone są aż trzy duże inwestycje. Już we wrześniu uczniowie czterech szkół wejdą w zupełnie nową przestrzeń.

Pełną parą ruszyła w kwietniu tego roku budowa sportowego boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół w Mszczonowie. Zarząd Powiatu, Wydział Oświaty Starostwa oraz dyrekcje Liceum i Zespołu Szkół w Mszczonowie solidnie przygotowywały się do inwestycji. Przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczyły przede wszystkim określenia potrzeb przyszłych użytkowników kompleksu sportowego - uczniów oraz mieszkańców Mszczonowa, a co za tym idzie, zaprojektowania funkcjonalności poszczególnych części terenu. Ten zaś został podzielony na trzy sekcje. Główne miejsce zajmie duże boisko do piłki nożnej i szczypiorniaka z bieżnią oraz miejscem do pchania kuli i skocznią w dal zabezpieczone wysokimi piłkochwytami i ogrodzeniem. Tuz obok zaprojektowane jest boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych – siatkówka i koszykówka. Ostatnią część stanowi strefa rekreacyjna z siłownią i urządzeniami do ćwiczeń aerobowych. Na uwagę zasługuje także nowoczesne energooszczędne oświetlenie ledowe. Jak zapowiadał wcześniej starosta Wojciech Szustakiewicz, jest szansa, że inwestycja zakończona będzie jeszcze w tym roku. Sprzyjająca pogoda bez opadów pozwoliła na przyspieszenie prac. Podczas ostatniego spotkania z wykonawcą padła mocna deklaracja, że budowa może być zakończona wczesną jesienią. Oznacza to, że pierwszy mecz na mszczonowskim boisku może zostać rozegrany jeszcze w tym roku. Nasze szkoły zmieniają się. Modernizujemy budynki, stawiamy nowe obiekty. Nowoczesny kompleks sportowy w Mszczonowie będzie służył nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom – mówi starosta Wojciech Szustakiewicz. Z przytupem weszliśmy w rewitalizację przestrzeni między ulicami Maklakiewicza i Ługową, stanowiącej ważny element Programu Rewitalizacji Mszczonowa. Mamy przygotowane już projekty na wymianę ogrodzenia przy mszczonowskim liceum, zagospodarowania całego terenu oraz wymiany elewacji. Tu jednak potrzebne będzie unijne wsparcie, na które liczymy. Nasz projekt został wysoko oceniony i znajduje się na liście rezerwowej – dodaje starosta. Tylko boisko wielofunkcyjne w Mszczonowie będzie kosztowało powiat żyrardowski ponad 2,1 mln złotych.

Zgodnie z założonym harmonogramem prac już w październiku Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej będzie mogło pochwalić się najpiękniejszym i najbardziej funkcjonalnym obiektem sportowym w całym powiecie żyrardowskim. Projekt boisk wraz z siłownią zewnętrzną i torem sprawnościowym dla klas mundurowych wkomponowany w puszczański krajobraz w realizacji przechodzi najśmielsze oczekiwania dyrekcji, pracowników i uczniów szkoły. Zachwytu nie ukrywa także dyrektor powiatowego Wydziału Oświaty. Dawno nie czułem tyle radości. Boisko główne przy naszym puszczańskim liceum jest jak z prospektu. Nogi same rwą się do piłki! – mówi Adam Lemiesz. Na kompleks składa się główne boisko ze sztuczną trawą o wymiarach „orlikowych”, czterotorowa bieżnia, skocznia w dal i stanowisko do pchania kuli, tor sprawnościowy, boczne boisko do gier zespołowych oraz siłownia. Dzięki pomysłowości dyrektor Urszuli Matusiak po wprowadzeniu drobnych zmian w wykonaniu obiektów powstanie dodatkowo boisko do siatkówki (w zakolu głównej płyty). Zostało także wygospodarowane miejsce na boisko do plażówki, które ma szanse powstać już w przyszłym roku. Całość inwestycji wynosi blisko 2,2 mln złotych, z czego powiat zdobył 400.000 dotacji – połowę z rezerwy budżetu państwa, drugą zaś z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Kończy się generalny remont w Zespole Szkół Nr 1. Żyrardowski „Elektryk” przeżywa renesans, wielowymiarową rewitalizację. Obok budowy hali oraz remontu pomieszczeń dydaktycznych wprowadzane są także nowe kierunki nauczania, a szkoła stała się gospodarzem Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych Powiatu Żyrardowskiego. Przez niemal dwa lata remontu budynek wreszcie wkroczył w XXI wiek. I to jeszcze jak! Założeniem remontu było nie tylko odnowienie sal i korytarzy. Nowym pracowniom nadaliśmy nowe funkcjonalności, a większość pomieszczeń doposażyliśmy w meble i ultranowoczesne pomoce dydaktyczne i technologie teleinformatyczne. Nowa szatnia w piwnicy w tym momencie mieści trzysta personalizowanych szafek dla uczniów. Pracownie informatyczne są klimatyzowane. „Elektryk” znowu ma się stać najlepszą między Warszawą a Łodzią szkołą kształcenia zawodowego  – z satysfakcją podkreśla wicestarosta Grzegorz Dobrowolski. Dotychczasowa sala rekreacyjna została przeprojektowana na salę konferencyjno-szkoleniową z zapleczem technicznym i logistycznym.  Remont i wyposażenie, na które powiat żyrardowski wydał już ponad 2,6 mln obejmuje niemal cały budynek. Z prac wyłączona jest część, którą wcześniej zajmowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i archiwum powiatowe oraz część piwnic. To stanowi duży potencjał do wykorzystania i określa kierunek rozwoju szkoły, która z powodzeniem może w niedalekiej przyszłości tworzyć dodatkowe pracownie dla nowych uczniów.

Jak widać wakacje są bardzo pracowitym czasem dla Zarządu Powiatu, Wydziału Oświaty i dyrektorów szkół. Słowa uznania należą się wykonawcom, którzy mimo wielu kłopotów terminowo wykonują etapy prac. Każda nowa inwestycja w powiatowe szkoły, każdy zakup do pracowni procentuje. Nie chodzi tu tylko o większy nabór do szkół. Najważniejszy jest bowiem uczeń i jakość, jaką otrzyma od szkoły na całe życie.

 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje
 • Pracowite wakacje

Mazowieckie Święto Policji

W dniu 26 lipca w Mszczonowie przy nowym Komisariacie Policji odbyły się Mazowieckie obchody Święta Policji. Ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla żyrardowskich policjantów i pracowników Policji, ale dla wszystkich mazowieckich funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie otrzymała sztandar, a mszczonowscy policjanci nowy komisariat. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz, samorządowcy, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb i instytucji oraz delegacja policjantów z Niemiec.

Uroczystości poprzedziła msza św. w kościele Św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie, którą koncelebrował biskup Józef Guzdek. Po mszy pododdziały oraz goście w towarzystwie Policyjnej Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przeszły pod budynek nowo wybudowanego Komisariatu Policji w Mszczonowie przy ul. Warszawskiej. Oficjalna część obchodów Mazowieckiego Święta Policji rozpoczęła się od nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. W trakcie uroczystości odczytany został Akt Nadania Sztandaru podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Akt Wręczenia Sztandaru.

 

Dla upamiętnienia tego historycznego wydarzenia ceremonię dopełniło symboliczne wbicie gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru. Honorowi goście złożyli również podpisy w księdze pamiątkowej sztandaru. Po zakończeniu wpisów do księgi nastąpiło przekazanie sztandaru przez przedstawiciela Fundatorów Powiatu Żyrardowskiego – Starostę Powiatu Żyrardowskiego Wojciecha Szustakiewicza na ręce Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha. Następnie wiceszef polskich policjantów przekazał sztandar Komendantowi Powiatowemu Policji w Żyrardowie insp. Arkadiuszowi Zgiebowi.

 

W dalszej części uroczystego apelu, w ramach obchodów Święta Policji, odbyła się ceremonia wręczenia mazowieckim policjantom odznaczeń i medali oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wśród kolejnych wyróżnionych znaleźli się też pracownicy cywilni Policji garnizonu mazowieckiego. Odznaczenia za wsparcie i szczególne zasługi dla Policji otrzymali też mazowieccy samorządowcy.

 

Kolejnym i równie ważnym punktem było otwarcie nowego Komisariatu Policji w Mszczonowie. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lach wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu insp. Tomaszem Michułką przekazał symboliczny klucz do nowego budynku Komendantowi Komisariatu Policji w Mszczonowie nadkom. Krzysztofowi Puszczowi.

 

Uroczysty apel zakończyło odprowadzenie sztandaru przez kompanię honorową. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po uroczystej części oficjalnej zaproszeni goście oraz mieszkańcy mogli zwiedzać nową poświęconą przez Kapelana mazowieckich policjantów ks. Mirosława Dragiela siedzibę Komisariatu Policji w Mszczonowie oraz korzystać z licznych atrakcji przygotowanych na festynie służb mundurowych.

 

Gmina Mszczonów przekazała działkę pod budowę komisariatu oraz partycypowała w kosztach prac budowlanych przekazując 800 tys. zł. Całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wyniósł blisko 3,5 mln. zł. Komisariat Policji w Mszczonowie zaprojektowany został w technologii tradycyjnej acz nowoczesnej wizualnie. Stanowi budynek jednopiętrowy na planie prostokąta o powierzchni użytkowej ponad 500 m². Na parterze zlokalizowano strefę ogólnodostępną dla interesantów, pomieszczenia policjanta dyżurującego, pokój przesłuchań oraz toaleta. Część ogólnodostępna jest w pełni dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Przypomnijmy, że w garnizonie mazowieckim służbę pełni 5563 policjantów, z których 96 stanowi kierownictwo. Pozostali to funkcjonariusze służby kryminalnej – 1810, prewencyjnej – 3560 i wspomagającej – 96. W jednostkach Policji podległych KWP zs. w Radomiu zatrudnionych jest 1377 pracowników cywilnych.

Święto Policji to także okazja do wręczenia funkcjonariuszom awansów. Na kolejne stopnie służbowe zostały wysłane wnioski na n/w osoby:

 

na stopień nadkomisarza Policji

 • kom. Krzysztof Puszcz

 

na stopień aspiranta sztabowego Policji

 • st.asp. Piotrowski Arkadiusz
 • st.asp. Wierzbicki Paweł
 • st.asp. Pilaszek Tomasz
 • st.asp. Pyta Robert
 • st.asp. Sulik Robert
 • st.asp. Stegienko Zenon
 • st.asp. Adamczyk Tomasz

 

na stopień starszego aspiranta Policji

 • asp. Tober Piotr
 • asp. Malowaniec Tomasz
 • asp. Maciejewski Marek
 • asp. Badełek Mariusz
 • asp. Czarnecki Paweł
 • asp. Ciereszko Agnieszka
 • asp. Malka Lech

 

na stopień aspiranta Policji

 • mł.asp. Szadkowski Michał

 

na stopień młodszego aspiranta Policji

 • sierż. szt. Stelmach Kamil
 • sierż.szt. Telebski Michał
 • sierż.szt. Rabas-Szarska Anna
 • sierż. szt. Trzcińska -Nowakowska Renata
 • sierż. szt. Kaźmierczak Zbigniew

 

na stopień sierżanta sztabowego Policji

 • st.sierż. Kutkowski Kamil
 • st.sierż. Bońkowski Łukasz
 • st.sierż. Sionek Andrzej
 • st.sierż. Wielorańska Emilia
 • st.sierż. Kisielewski Przemysław
 • st.sierż. Zięba Karolina
 • st.sierż. Wójcik Arkadiusz

 

na stopień starszego sierżanta Policji

 • sier.ż  Kieszek Patrycja
 • sierż. Stępień Łukasz
 • sierż. Mroczkowska Justyna

 

na stopień sierżanta Policji

 • st.post. Sakowska Katarzyna
 • st.post.. Kosowski Mariusz
 • st.post. Szewczyk Sebastian
 • st.post. Olesiński Igor
 • st.post. Prygiel Kamila
 • st.post. Michalski Krzysztof
 • st.post. Bujak-Gubała Mariola
 • st.post. Górski Sebastian
 • st.post. Seta Przemysław
 • sierż. Spociński Piotr

 

na stopień starszego posterunkowego Policji

 

 • post. Sułkowski Jakub
 • post. Cieloch -Rutkowska Katarzyna
 • post. Komorek Marcin
 • post. Królikowski Tomasz
 • post. Gąska Marcin
 • post. Sochaj Marcin
 • post. Młynarski Adam
 • post. Kmieciak Dominik
 • post. Baran Monika
 • post. Cielecka Katarzyna
 • post. Zuch Adrian
 • post. Helińska Monika
 • post. Sochaj Łukasz
 • post. Gruszczyńska Magdalena
 • post. Kumor Patrycja
 • post. Janowska Ewa
 • post. Piwowarczyk Rafał
 • post. Drdzeń Łukasz
 • post. Maciąg Mariusz
 • post. Żurek Łukasz
 • post. Dziupiński Artur
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji
 • Mazowieckie Święto Policji

Dziewczyny złapane do siatki

Z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego i trenera  Tomasza Nowakowskiego 1 września 2016 r. powstała w Liceum Ogólnokształcącym w Wiskitkach klasa sportowa o nachyleniu siatkarskim, do której zrekrutowano 15 najlepszych dziewcząt. Celem trenera Tomasza Nowakowskiego było to, aby młodzież na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej miała możliwość  kontynuacji swojej pasji siatkarskiej. Doskonała baza dydaktyczno-sportowa w Zespole Szkół nr 3 im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wiskitkach była idealnym wyborem. Młode siatkarki, będąc już uczennicami Liceum Ogólnokształcącego bardzo ciężko trenowały, przygotowując się do nowych sezonów. Z całych sił walczyły o jak najlepsze wyniki w licznych turniejach oraz zawodach szkolnych pod patronatem Szkoły jak i klubu Virtus Wiskitki Drużyna Żeńska.

Oto ich sukcesy:

Zawody:

W igrzyskach powiatu - 1 miejsce

Bardzo dobra gra w zawodach między powiatowych - 3 miejsce po raz pierwszy w historii Powiatu Żyrardowskiego

Ogólnopolski turniej w Nadarzynie w którym zajęły 4 miejsce

W turnieju szkół licealnych w Pruszkowie - 1 miejsce

W towarzyskim turnieju o Puchar Burmistrza Mszczonowa - 1 miejsce

W pierwszym cyklu drużyn seniorskich o Puchar Burmistrza Grodziska Mazowieckiego - 4 miejsce

W barwach klubu Virtus Wiskitki Drużyna Żeńska brały udział w GALSie od III jesiennej ligi (żeńska i męska liga). Dziewczyny mimo gry z chłopcami awansują do II ligi. BRAWO !!

Byliśmy  organizatorami zawodów w piłkę siatkową 5 powiatów. Cykl składał się z 6 turniejów. Dziewczęta zajęły 2 miejsce na 16 drużyn.

Zorganizowaliśmy towarzyski turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w którym zdobyły  1 miejsce

Wyjazd na turniej „Gra Mazowsze” - 1 miejsce

Turniej Mikołajkowy gdzie dziewczyny stają na najwyższym miejscu na podium

Ligowy turniej szkół ponadgimnazjalnych w Kozienicach w którym zajmujemy 1 miejsce

Reprezentowaliśmy klub Virtus Wiskitki Drużyna Żeńska w Turnieju Wiosennym Szkół Ponadgimnazjalnych we Mszczonowie zajmując 1 miejsce, Ogólnopolski turniej w Międzyborowie kończymy na 3 miejscu, udział w Międzynarodowym turnieju w Nowym Dworze Mazowieckim w którym zdobywamy 6 miejsce

Przez 1,5 roku pracy systematycznie wyjeżdżaliśmy na różnego rodzaju sparingi które miały na celu przygotować zawodniczki do turniejów i zawodów szkolnych, m.in.:

Żyrardów, Skierniewice, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki, Mszczonów, Nadarzyn, Pruszków, Międzyborów, Sochaczew, Żyrardów, Wiskitki, Błonie.

Utalentowanym uczennicom z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Wiskitkach i ich trenerowi panu  Tomaszowi Nowakowskiemu składamy wielkie gratulacje. Jesteśmy z Was wszyscy dumni.

 

Dzięki przychylności władz Powiatu Żyrardowskiego- Starosty Wojciecha Szustakiewicza, Wice- starosty Grzegorza Dobrowolskiego i Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Adama Lemiesza młodzież ma możliwość rozwijania pasji sportowych.

Za okazanie wielkiego serca i pomoc młodej, utalentowanej młodzieży w spełnieniu ich marzeń  uczennice z  klasy sportowej oraz trener Tomasz Nowakowski dziękują: Dyrektor  ZS3 w Wiskitkach  Joannie Wiśniewskiej, Prezesowi klubu Virtus Wiskitki Łukaszowi Janickiemu, Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Żyrardowskiego Krzysztofowi Dziwiszowi, Przewodniczącemu Rady Gminy Wiskitki Rafałowi Miturze oraz  nauczycielowi wychowania fizycznego Grzegorzowi  Materskiemu.

 

Lista zespołu:

Balcerzak Konstancja

Kruszyk Abigaila

Kozłowska Kinga

Kozłowska Magda

Linde Monika

Łojszczyk Paulina

Mazgaj Ewa

Nowińska Małgorzata

Rabczyńska Aleksandra

Wnuk Klaudia

Znajdek Magdalena

Gospodarczyk Marta- kapitan

Nowakowski Tomasz- trener

 • Dziewczyny złapane do siatki
 • Dziewczyny złapane do siatki
 • Dziewczyny złapane do siatki
 • Dziewczyny złapane do siatki

Informacja o godzinach pracy Poradni

Informujemy, iż w dniach 06.08. – 09.08.2018r. Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna 
czynna będzie od 8:00 do 14:00,
dnia 10.08.2018r. Poradnia nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

 • Informacja o godzinach pracy Poradni

Kalendarium

Kalendarz

«wrzesień 2023»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

Banery

Zarząd Powiatu

Stopka

Dane adresowe:

Starostwo Powiatowe
96-300 Żyrardów
ul. Limanowskiego 45
NIP: 838-16-10-589
REGON: 750151250

Godziny pracy urzędu:

Dzień Godzina
poniedziałek:  8.00 - 16.00
wtorek:  8.00 - 16.00
środa:  8.00 - 17.00
czwartek:  8.00 - 16.00
piątek:  8.00 - 15.00

 

Kontakt telefoniczny:

Dział
Numer tel
Centrala telefoniczna  +48 46 856 61 00
Biuro obsługi – kancelaria  +48 46 856 61 65
Sekretariat Zarządu  +48 46 856 61 22
Biuro Rady  +48 46 856 61 51

 

E-mail:
starosta@powiat-zyrardowski.pl
starostwo@powiat-zyrardowski.pl

Inspektor Ochrony Danych Joanna Trusińska

tel.: 22 350 01 40, iod@powiat-zyrardowski.pl

Nasz powiat

 • mapa powiatu żyrardowskiego
 • Żyrardów
 • Mszczonów
 • Puszcza Mariańska
 • Radziejowice
 • Wiskitki