„Dobre Szkoły Blisko Ciebie” – to już trzecia prezentacja oferty edukacyjnej wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu żyrardowskiego. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół pokazali, że warto uczyć się w powiecie żyrardowskim, a bogata oferta zaspokoi oczekiwania absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów.
Tegoroczna edycja imprezy odbyła się 29 marca w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Żyrardowie. Organizatorami targów oświatowych był Zarząd Powiatu Żyrardowskiego we współpracy z Prezydentem Żyrardowa. Otwarcia Targów dokonali Starosta Beata Sznajder, Wicestarosta Krzysztof Dziwisz i Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski.
Inwencja twórcza młodzieży i nauczycieli zachwyciła gości. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści to wyjątkowo wymagającą grupą odbiorców, tym bardziej trzeba docenić starania szkół, które zadbały o moc atrakcji, nie brakowało ich na szkolnych stoiskach jak też podczas prezentacji i pokazów scenicznych. Każdy na pewno znalazł coś dla siebie, przede wszystkim konkretną i rzetelną informację o ofertach edukacyjnych. Były pokazy flambirowania, ratownictwa medycznego, zdobienia stołów świątecznych, prezentowały swe umiejętności fryzjerki, kosmetyczki. Uczestnicy obejrzeli też pokaz musztry oraz wielkie show kelnerów i stewardess. O podniebienia troszczyli się gastronomicy, którzy zdobyli serca widzów oryginalnymi specjałami.
Targi Edukacyjne pokazały, że żyrardowskie szkoły mają czym się pochwalić, a ich baza dydaktyczna i wyposażenie są coraz lepsze. Za rok na pewno odbędzie się kolejna edycja wydarzenia.
Zarząd Powiatu Żyrardowskiego zatwierdził wyniki prac komisji konkursowych powołanych do oceny ofert złożonych przez organizacje pozarządowe w otwartych konkursach ofert na realizację następujących zadań:
1. „Propagowanie i rozwój kultury fizycznej na terenie Powiatu Żyrardowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z terenów wiejskich”
2. „Wieloprofilowe usprawnianie dzieci niepełnosprawnych”
3. „Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym, dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo”
4. „Pomoc w integracji Społecznej poprzez prowadzenie popołudniowego klubu dla dorosłych osób niepełnosprawnych”
Treść uchwały Zarządu publikujemy poniżej.
Starosta Żyrardowski Beata Sznajder i Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski
zapraszają na Targi Edukacyjne „Dobre Szkoły Blisko Ciebie”. Żyrardów, Hala Sportowa „Elektryk”, 29 marca 2019 r. 9.00-13.00
Program Targów
Scena Główna
9.15 – Pokaz musztry z elementami musztry paradnej – LO Puszcza Mariańska
9.30 – oficjalne otwarcie Targów – Starosta Żyrardowski Beata Sznajder i Prezydent Żyrardowa Lucjan Krzysztof Chrzanowski
9.40 – Pokaz ratownictwa medycznego – LO Mszczonów
10.00 – konkurs dla młodzieży Wydziału Promocji żyrardowskiego starostwa
10.15 - Pokaz instruktażu zasad bezpieczeństwa w samolocie prezentowany przez uczennice klasy stewardess, stewardów i obsługi naziemnej – LO Puszcza Mariańska
10.30 – Pokaz kelnerski synchroniczny – Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie
10.45 - Pokaz wnoszenia i rozmieszczania zastawy stołowej – Technikum Hotelarskie ZS 3 Wiskitki
11.00 - konkurs dla młodzieży – Wydział Promocji żyrardowskiego starostwa
11.15 - Pokaz kelnerski – Technikum Hotelarskie ZS Mszczonów
11.30 – Pokaz flambirowania owoców - Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie
12.00 – Pokaz fryzjerski – Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie
12.30 - Pokaz wizażu i makijażu - Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach
13.00 – zakończenie Targów
Sala konferencyjna „Elektryka” (parter):
Prezentacje multimedialne i filmy
9.30 – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie
9.50 - LO Mszczonów
10.10 - LO Puszcza
10.30 - LO Żeromski
10.50 – Zespół Szkół Nr 3 Wiskitki
11.10 - Zespół Szkół w Mszczonowie
11.30 – Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie
11.50 – Zespół Szkół Nr 2 w Żyrardowie
12.10 - Muzeum Mazowsza Zachodniego
Filmy o powiatowych szkołach i wydarzeniach – Wydział Oświaty – non stop
Prezentacje przy stoiskach:
Układanie włosów – ZS 2 Żyrardów i ZS Mszczonów
Zdobienie tortów, nadziewanie babeczek, Kanapeczki Na Raz – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żyrardowie
Pokaz robotów – ZS 3 Wiskitki
Wykonanie makijażu dziennego – ZS 3 Wiskitki
Fotobudka – ZS 1 Żyrardów
Zabawa w ciepło zimno z kamerą termowizyjną – ZS 1 Żyrardów
Świeży popcorn – ZS Mszczonów
Układanie stroików wielkanocnych – ZS Mszczonów
Zagrajmy w Eurotrack i konkursy wiedzy ekonomicznej – ZS Mszczonów
Dodatkowo każda szkoła przygotowała mini konkursy. Przy każdym stoisku czeka na gości słodki poczęstunek od firmy BAKOMA. Niespodzianką będą także liczne degustacje przygotowane przez klasy gastronomiczne i hotelarskie naszych szkół.
Transmisję (live) z wydarzenia przeprowadzą uczniowie klasy fotografii i multimediów Zespołu Szkół Nr 1 w Żyrardowie na kanale Telewizji Mazowsza Zachodniego.
W pierwszy dzień wiosny Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej obchodziło święto swojego Patrona Czesława Tańskiego.
Udział w uroczystości przygotowanej przez młodzież szkolną wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Maciej Małecki, Wicestarosta Żyrardowski Krzysztof Dziwisz, a także Wójt Gminy Puszcza Mariańska Michał Staniak.
Uczniowie oraz zaproszeni goście przedstawili postać Patrona oraz członków jego rodziny, zasłużonej tak dla Polski. Na koniec nastąpiły wybory sobowtóra Czesława Tańskiego oraz pokaz mody przedwojennej.
Dyrektor szkoły Urszula Ewa Matusiak podkreśliła, że poziom i zaangażowanie młodzieży jest z każdym rokiem coraz większe. Pamiętajmy o czym mówił Jan Zamoyski: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Liceum w Puszczy jest wierne tym słowom.
W dniach 19 i 20 marca w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 w Żyrardowie odbywał się halowy turniej piłkarski szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Żyrardowskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Wicestarosta Krzysztof Dziwisz.
Pierwszego dnia rozegrano mecze w kat. chłopców z udziałem drużyn reprezentujących Liceum Ogólnokształcące w Żyrardowie „Czerwoniak”, Zespół Szkół Nr 3 w Wiskitkach, Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej, Zespół Szkół w Mszczonowie, Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie „Elektryk” oraz Branżowa Szkoła I Stopnia ze Studzieńca.
W meczu finałowym turnieju pomiędzy drużynami LO Żyrardów i ZS1 Żyrardów padł wynik remisowy 1:1. O zwycięstwie zdecydowała seria rzutów karnych, w której wynikiem 2:1 wygrali piłkarze „Czerwoniaka”.
W drugim dniu do rywalizacji przystąpiły drużyny dziewcząt reprezentujące: Zespół Szkół w Mszczonowie, Zespół Szkół nr 1 w Żyrardowie „Elektryk”, Liceum Ogólnokształcące W Żyrardowie „Czerwoniak”, Liceum Ogólnokształcące w Puszczy Mariańskiej oraz Zespół Szkół nr 3 w Wiskitkach. Ty razem w finale obyło się bez rzutów karnych. Drużyna „Elektryka” pokonała 2:0 zespół z LO w Puszczy Mariańskiej.
Zawody przebiegały w duchu fair play a żaden z uczestników nie odniósł poważnej kontuzji.
W Warszawie, w dniu 13 marca 2019 r. odbyło się podsumowanie XI Ogólnopolskiego Biennale Plastycznego "Rok Polski w Tradycji i Obyczajach", którego organizatorem był Pałac Młodzieży. Celem konkursu było zainteresowanie polskim dziedzictwem kulturowym, tradycją i obyczajami, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja dziecięcej i młodzieżowej twórczości plastycznej.
Zgłoszone na konkurs prace przedstawiały tradycje i zwyczaje ludowe. Były to min. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, Kolędnicy, Dożynki, Święto Zmarłych, Andrzejki, Wianki, Marzanna, Lajkonik, Kulig, Hejnał Mariacki. Jury w składzie: Hanna Stefańska – artysta plastyk, pedagog, Ewa Rakoczy - artysta plastyk, Jadwiga Ruzikowska – artysta plastyk, Walter - artysta ceramik, pedagog, Robert Jankowski - artysta plastyk, dokonało przeglądu i selekcji 658 prac z 68 placówek oświatowych i instytucji kultury. Przyznano 30 równorzędnych nagród. Oprócz nagrodzonych zakwalifikowano 128 prac na wystawę pokonkursową w Galerii Ogrodu Zimowego Pałacu Młodzieży.
Wśród laureatów znalazła się wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie – Aleksandra Perzyna, lat 14, która otrzymała nagrodę. Olę przygotowała do konkursu Bożena Liszewska.
W dniu 18 marca br. w Żyrardowie na Pl. Jana Pawła II Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera w obecności Wicestarosty Żyrardowskiego Krzysztofa Dziwisza, Prezydenta Żyrardowa Lucjana Krzysztofa Chrzanowskiego oraz członka Zarządu Powiatu Stanisława Naleja, przedstawił program #Nowa Piątka.
Nowe propozycje programowe dla Polaków przygotowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości obejmują Emeryturę + (czyli wypłata 1100 zł brutto w ramach popularnej „trzynastki”), 500+ na każde dziecko, Niższy PIT (proponowana zmiana to obniżenie PIT z 18 do 17 proc. oraz podwyższenie kosztów uzyskania przychodów), Bez PIT dla młodych (zwolnienie z podatku PIT dla osób do 26 roku życia) oraz Połączenia Lokalne (program eliminujący obszary wykluczenia komunikacyjnego).
Obecność Pana Wojewody oraz władz lokalnych zgromadziła liczna grupę mieszkańców a także przedstawicieli mediów lokalnych i ogólnopolskich.
Przed nami kolejna edycja konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.
Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jak podkreślił Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, to właśnie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów. Któż lepiej i z większą pasją od Pań potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki?
W „Bitwie Regionów” mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.
Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w „Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe. Udział w konkursie należy zgłosić do 31 marca br.
Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do prezentowania różnorodności tradycji kulinarnych regionów. Wspólnie pokażmy, jak „Polska smakuje”.
Powiat Żyrardowski wspólnie z Miastem Żyrardów kontynuuje organizację wydarzenia, które ma na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Już wkrótce odbędzie się trzecia edycja imprezy - „Dobre Szkoły Blisko Ciebie”. Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych pokażą, że warto uczyć się w powiecie żyrardowskim, a bogata oferta zaspokoi wszelkie ambicje od zawodowych po naukowe. Pomocą podczas wystawy będą także służyli doradcy zawodowi z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żyrardowie. Natomiast przez cały dzień odbędzie się mnóstwo prezentacji i pokazów scenicznych. W tym roku Targi odbędą się 29 marca w godz. 9.00 – 13.00 w Hali Sportowej „Elektryk” Zespołu Szkół Nr 1 w Żyrardowie.
Na wydarzenie zapraszają Starosta Beata Sznajder i Prezydent Lucjan Krzysztof Chrzanowski.
Dobra wiadomość nadeszła z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie otrzymał dofinansowanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zgodnie z założeniami Programu doposażenie bibliotek szkolnych w atrakcyjne dla uczniów książki ma ułatwić kształcenie w zakresie edukacji czytelniczej oraz rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży. Szczególne znaczenie ma tu kreowanie twórczych postaw uczniów. Kreatywności tej ostatnio nie brakuje nauczycielom i uczniom żyrardowskiego „Elektryka”. Wspomnieć li tylko przygotowywane ostatnio spotkania literackie „Dziewczyny Wyklęte”, czy konkurs „Potyczki z Językowymi Łamańcami”.
Szkoła otrzyma w sumie 15000 zł, z czego 12.000 zł stanowi ministerialną dotację, 3000 zł wkład samorządu Powiatu Żyrardowskiego. Zgodnie z określonym przez MEN regulaminem z tych pieniędzy nie wolno kupować podręczników i w całości muszą być przeznaczone na zakup beletrystyki.
Powiat Żyrardowski od czterech lat organizuje Forum Dyrektorów Placówek Oświaty. Wymiana doświadczeń i zdobywanie wiedzy w gronie osób, które tworzą oświatę w miastach i gminach powiatu żyrardowskiego nie tylko wzmacnia więzi, ale nade wszystko tworzy spójną ofertę edukacyjną, z której mogą korzystać uczniowie naszych szkół. W dniu 14 marca odbyło się w Zespole Szkół w Mszczonowie IV Powiatowe Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych. Spotkanie otworzył i powitał uczestników Wicestarosta Krzysztof Dziwisz. W programie Forum, oprócz prezentacji Zespołu Szkół w Mszczonowie oraz informacji o projektach przeprowadzonych w ramach programu Erasmus+, które zreferowała Dyrektor Dorota Powązka, pojawił się temat Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a przedstawił go wykładowca – Rafał Miecznikowski.
W Zespole Szkół nr 1 odbyła się pierwsza edycja Międzyszkolnego Konkursu „Potyczki z Językowymi Łamańcami” zorganizowanego przez bibliotekarzy szkolnych. Patronat nad konkursem objęła Starosta Powiatu Żyrardowskiego Beata Sznajder, patronat medialny sprawowała redakcja „Życia Żyrardowa” i Radio Victoria. Temat konkursu: czytanie trudnych do wymówienia tekstów był związany z popularyzacją idei Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ustanowionego przez UNESCO, rozwijanie umiejętności pięknego czytania i zachęcanie uczniów do starannego i wyraźnego płynnego mówienia. W zmaganiach językowych wzięło udział 21 uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów ze szkół nr 2, 3, 4, 6 i 7 z Żyrardowa oraz szkół podstawowych w Radziejowicach i Wiskitkach. Wszyscy uczestnicy, jak podkreślił przewodniczący jury Jerzy Paruszewski, bardzo dobrze poradzili sobie ze starannym i wyraźnym odczytaniem tekstów, jedynie niewielkie różnice w interpretacji zadecydowały o kolejności nagrodzonych. Najlepsi w potyczkach językowych to: w kategorii szkoła podstawowa: Jakub Szerszeniewski SP nr 4 – I miejsce, Julia Misiak SP nr 7 – II miejsce, Weronika Różewska SP nr 7 – III miejsce, w kategorii gimnazjum: Dominika Dziekańska SP w Radziejowicach - I miejsce, Karolina Zimnicka SP nr 3 – II miejsce, Joanna Nowakowska SP nr 3 – III miejsce, wyróżnienie przyznano Joannie Pabianek ze Szkoły Podstawowej nr 2. Nagrody ufundowane zostały przez Starostę Powiatu Żyrardowskiego, ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom za udział i słodkie upominki przygotowane przez państwa Bożenę i Ryszarda Kowalskich.
Po części konkursowej odbyły się warsztaty z emisji głosu i dykcji, które poprowadził absolwent żyrardowskiego „Elektryka”, obecnie student szkoły aktorskiej, Hubert Matysiak. Przygotował także łamańce językowe wykorzystywane w ćwiczeniach aktorskich i wspólnie z uczniami odczytywał najtrudniejsze teksty. Zajęcia okazały się wspaniałą niespodzianką dla uczestników konkursu, wszyscy z zaangażowaniem wzięli w nich udział, na co z pewnością wpływ miała znakomita atmosfera stworzona przez prowadzącego.
Formuła konkursu językowego i zainteresowanie nim wśród młodzieży i nauczycieli daje nadzieję na kolejną edycję językowych potyczek w przyszłym roku szkolnym.
W dniu 7 marca 2019 w Resursie odbył się koncert pt. "Jest fantastycznie" z okazji Dnia Kobiet. Dla licznie zgromadzonej wspaniałej publiczności wystąpiła Julia Ksit, wychowanka Młodzieżowego Domu Kultury, laureatka wielu konkursów ogólnopolskich.
Utalentowanej wokalistce akompaniowali: Jakub Sokołowski (fortepian) i Krzysztof Sadecki (akordeon). Koncert poprowadził Gustaw Puchała.
Julia od lat doskonali swój warsztat wokalny pod kierownictwem p. Agnieszki Orzechowskiej. Koncert odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Żyrardowa w ramach cyklu "Przymierze z kulturą". Serdecznie gratulujemy wspaniałego występu, a Artystce życzymy wielu sukcesów. Dziękujemy także osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego koncertu. Wszystkim Paniom z okazji minionego Dnia Kobiet życzymy dużo zdrowia, pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń.
Ambasador programu FIO - Mazowsze Lokalnie Mariański Ruch Inicjatyw Ekonomiczno-Społecznych oraz Żyrardowska Federacja Organizacji Społecznych "Działaj.My" zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące zasad udziału w konkursie FIO Mazowsze Lokalnie. W ramach konkursu, który wystartował 25 lutego organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, lokalni liderzy mogą pozyskać dotację w wysokości 5000 zł na własną lokalną inicjatywę społeczną.
Realizacja własnej inicjatywy to szansa na:
• aktywizację mieszkańców,
• rozwój oferty spędzania wolnego czasu, np. poprzez warsztaty, spotkania, wydarzenia integracyjne,
• rozwój infrastruktury, np. powstanie nowych miejsc spotkań dla mieszkańców,
• dodatkowe środki finansowe,
• możliwość rozwoju współpracy miedzy różnymi grupami,
• nowe umiejętności dla lokalnych liderów,
Spotkanie odbędzie się 12 marca, w godz. 15.00 – 17.00 w sali Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żyrardowie, ul. 1 Maja 60.
Dzięki udziałowi w spotkaniu:
1. Dowiesz się jakie inicjatywy już zostały zrealizowane w ramach programu FIO Mazowsze Lokalnie.
2. Poznasz zasady ubiegania się o wsparcie.
3. Przygotujesz założenia własnego projektu w czasie mini-warsztatów.
Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, ochotniczych straży pożarnych, grup nieformalnych np. kół gospodyń wiejskich, lokalnych liderów i społeczników, przedstawicieli samorządów mieszkańców, sołtysów i przedstawicieli sołectw.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy o potwierdzenie udziału mailem na adres: centrum@inicjatywa.info.pl
Link do wydarzenia na fb: https://business.facebook.com/events/418341865580266/
Starostwo Powiatowe w Żyrardowie, 96-300 Żyrardów, ul. Limanowskiego 45 ogłasza nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Geodeta Powiatowy
- ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2018 r., poz. 2204),
- ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 r., poz. 2096),
- ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne ( Dz.U. z 2017 r., poz. 2101 z późn. zm.) oraz rozporządzeń wykonawczych,
- ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1260),
- ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2018 r., poz. 995 z późn. zm.).
IV. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku:
Koordynowanie spraw Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Żyrardowie w zakresie:
tworzenie, prowadzenie i udostępnianie baz danych, o których mowa w art. 4 ust. 1a pkt 7 i 10 oraz ust. 1b,
tworzenie i udostępnianie standardowych opracowań kartograficznych w skalach, o których mowa w art. 4 ust. 1e pkt. 1 i 2.
VII. Wymagane dokumenty i oświadczenia:
Dokumenty należy składać w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie, ul. Limanowskiego 45, pok. 205 (II piętro) osobiście lub przesłać pocztą (decyduje data wpływu do urzędu) w zamkniętej kopercie opisanej numerem telefonu kontaktowego osoby składającej ofertę, z adnotacją: „nabór na stanowisko Geodety Powiatowego”.
Termin składania ofert upływa z dniem 22 marca 2019 roku o godz. 13.00
Postępowanie naboru obejmuje analizę złożonych dokumentów oraz rozmowę z kandydatami, którzy spełniają wymagania formalne. O terminie rozmowy kwalifikacyjnej powiadomimy telefonicznie. Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej (www.bip.powiat-zyrardowski.pl) oraz na tablicy informacyjnej w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie. Nadesłanych dokumentów nie zwracamy.
Uwaga: Prowadzący nabór zastrzega sobie prawo zamknięcia procedury naboru bez wyłonienia kandydata na stanowisko urzędnicze.
Niniejszym informuje się, że w m-cu poprzedzającym upublicznienie powyższego ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie był wyższy niż 6%.
Osoba zatrudniona na stanowiskach, o których mowa w niniejszym ogłoszeniu, nie może prowadzić działalności gospodarczej w zakresie geodezji i kartografii i nie może współpracować w żadnej formie z jednostkami wykonawstwa geodezyjnego.
Klauzula informacyjna:
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuję, że:
a. żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
b. wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych,
c. przenoszenia swoich danych osobowych,
d. cofnięcia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie,
e. wniesienia skargi do organu nadzorczego– Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2.
W Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr1 w Żyrardowie odbyła się w dniu 6 marca konferencja pod tytułem „Technikum fotografii i multimediów – nowoczesna edukacja w Zespole Szkół nr 1”, połączona z jubileuszem 30 –lecia Telewizji Żyrardowskiej. W programie znalazły się wykłady o roli mediów społecznościowych oraz o tzw. dobrych praktykach w kształceniu zawodowym. Wygłosiły je” – redaktor TVP 3 Anna Wrzesień i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie Barbara Gruchal.
W drugiej części spotkania goście obejrzeli projekcję filmów o powiatowych szkołach i o Żyrardowie autorstwa Grzegorza Nowakowskiego twórcy Telewizji Żyrardowskiej, założyciela i Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Wideofilmowców.
Jubileusz był okazją do złożenia Grzegorzowi Nowakowskiemu podziękowań, życzeń i nagród. Jubilat otrzymał z rąk Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal . „Pro Masovia” wręczył Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Adam Orliński. Podziękowania i życzenia przekazali także: Wicestarosta Powiatu Żyrardowskiego Krzysztof Dziwisz, w imieniu Prezydenta Miasta Żyrardowa szef promocji Miasta Łukasz Kasperczyk, przedstawiciele organizacji społecznych i politycznych: TPŻ – Barbara Rzeczycka, Wspólnota Żyrardowa - Krystyna Lenarczyk, NSZZ „Solidarność”- Bogdan Zieliński a także przyjaciele Pana Grzegorza.
Należy dodać, że Grzegorz Nowakowski współpracuje z ZS 1, prowadząc praktyczne zajęcia z klasą technikum fotografii i multimediów, jest też absolwentem „Elektryka”, co z dumą podkreśla.
Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Wideofilmowców zapraszają na konferencję „Technikum fotografii i multimediów – nowoczesna edukacja w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie”, która odbędzie sie w dniu 6 marca 2019 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół nr 1, ul. Bohaterów Warszawy 4.
Program konferencji:
– otwarcie spotkania
- „Rola mediów społecznościowych we współczesnym świecie” – Anna Wrzesień redaktor TVP 3.
- Projekcja filmu „Korzenie”.
- Prezentacja dobrych praktyk w kształceniu zawodowym – Barbara Gruchal, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żyrardowie.
- Projekcja filmu „Oświata w Powiecie Żyrardowskim”.
- Projekcja filmu „Telewizja Żyrardowska” – najstarsza telewizja samorządowa w Polsce,
- Wręczenie Medalu Pamiątkowego „Pro Masovia” przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Grzegorzowi Nowakowskiemu.
- Wręczenie Grzegorzowi Nowakowskiemu Medalu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury” przez Macieja Małeckiego Posła na Sejm RP.
- Wystąpienia gości.
- godz. 13.00 – zakończenie spotkania
Po zakończeniu konferencji przewidziany jest premierowy pokaz filmu „Afera Żyrardowska”.
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC zachęca młodzież do zgłoszenia się do Programu Stypendialnego „Horyzonty”. W ofercie Fundacji czytamy:
„Fundacja EFC działa od 2009 roku. Od dziewięciu lat prowadzimy Program Stypendialny Horyzonty przyznając stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Do tej pory programem objęliśmy 667 uczniów - 272 obecnych Stypendystów i 395 Absolwentów. Szukamy ambitnych, otwartych i empatycznych młodych ludzi, którzy chcą zamieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia.
W ramach programu oferujemy m. in. pokrycie kosztów nauki w najciekawszych liceach i technikach w Polsce, zakwaterowania i wyżywienia w bursie w mieście nauki, biletów okresowych komunikacji miejskiej, podręczników i wycieczek szkolnych, szkoły językowej. W ramach Stypendium Horyzonty zapewniamy:
- możliwość uczęszczania do najciekawszych liceów i techników
- przyjazną i bezpieczną przestrzeń do rozwoju osobistego
- warsztaty i zajęcia o tematyce społecznej
- przestrzeń do konfrontacji ze światem
- szansę na poznanie pozytywnych, młodych ludzi
- mieszkanie w bursie z wyżywieniem
- opiekę koordynatora regionalnego i psychologa
- pokrycie opłat szkolnych, zapewnienie podręczników
- dodatkowe lekcje języka angielskiego i certyfikat językowy
- wakacje letnie i zimowe z warsztatami, angielskim i zajęciami sportowymi
Będziesz mieć możliwość brania udziału w wydarzeniach kulturalnych i naukowych, wyjazdów na letnie i zimowe wakacje, czy udziału w warsztatach i projektach przygotowywanych przez Fundację i partnerskie organizacje pozarządowe. Będziesz pod stałą opieką naszego zespołu, mentorów i koordynatorów regionalnych. Poznasz też stypendystów EFC z całej Polski, którzy tworzą niesamowitą wspólnotę wspierających się osób.
Pierwszy etap rekrutacji trwa do 31 marca 2019 r. W tym czasie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie www.efc.edu.pl. Znajdziesz tam również listę liceów, które współpracują z naszą Fundacją. Wnioski mogą składać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a dochód w ich rodzinach nie przekracza 954 złotych netto na osobę. ”
Informujemy, że publiczne otwarcie ofert złożonych przez organizacje pozarządowe w konkursach na realizację zadań pod nazwą
nastąpi w dniu 7 marca 2019 roku o godzinie 9.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, ul. Limanowskiego 45, Sekretariat Starosty.
W tym roku szkolnym Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie połączył nowe technologie z zawodem artystycznym. Od 1 września uczniowie uczą się zawodu i dobywają kunsztu w klasie technik fotografii i multimediów.
Szkoły o takim profilu daleko szukać. Najbliższe są w Warszawie i Radomsku. Okazało się, fotografików na najwyższym poziomie można kształcić w Żyrardowie. Nauka w zawodzie technik fotografii i multimediów przygotuje specjalistów, którzy będą w stanie stawić czoła wymagającemu i rozwijającemu się rynkowi szeroko pojętych usług cyfrowych. Nie jest sztuką robić zdjęcia telefonem. Sztuką jest fotografia, czyli wydobycie ze zdjęcia wymiarów, które zobaczyć i pokazać innym może jedynie profesjonalista, artysta. Takie zadanie stoi przed znanym artystą grafikiem profesorem Zbigniewem Kołaczkiem. To właśnie on uczy młodzież min. kompozycji obrazu. Szkoła zatrudnia wykwalifikowanych nauczycieli informatyki, ale nawiązała też współpracę z Prezesem Polskiego Towarzystwa Wideofilmowców, znanym operatorem telewizyjnym Grzegorzem Nowakowskim. Niedługo zajęcia praktyczne będą odbywały się także w doposażonej pracowni szkolnej oraz w powstającej w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie pracowni digitalizacji dokumentów i zbiorów. Zawód fotografika w obecnych czasach mimo dużej powszechności i dostępu do technologii przetwarzania obrazu wymaga olbrzymiej profesjonalizacji. Tu naprawdę trzeba posiadać wiedzę, umiejętności, doświadczenie i coś jeszcze – odrobinę artystycznej duszy.
O wyzwaniach edukacyjnych XXI wieku w kontekście tworzenia nowoczesnych kierunków kształcenia w żyrardowskim „Elektryku” będziemy rozmawiali już 6 marca, podczas konferencji pt. "Technikum fotografii i multimediów - nowoczesna edukacja w Zespole Szkół w Żyrardowie". Zapraszamy na godzinę 11.00 do Zespołu Szkół Nr 1 w Żyrardowie przy ul. Bohaterów Warszawy 4.
Zarząd Powiatu Żyrardowskiego Uchwałą Nr 28 NI/19 z dnia 28 lutego 2019 roku powołał komisje konkursowe do oceny ofert złożonych przez organizacje pozarządowe
Powołano komisje konkursowe, w niżej wymienionych składach, do oceny ofert złożonych przez organizacje pozarządowe w konkursach:
„Propagowanie i rozwój kultury fizycznej na terenie Powiatu żyrardowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z terenów wiejskich" - Andrzej Koźbiał Przewodniczący, Edyta Fedorowicz, Jacek Czubak i Michał Ochnicki.
„Wieloprofilowe usprawnianie dzieci niepełnosprawnych (w tym wsparcie rodzin)" - Andrzej Koźbiał Przewodniczący, Edyta Fedorowicz, Jacek Czubak i Michał Ochnicki,
„Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży zagrożonych niedostosowaniem społecznym, dzieci z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo" - Andrzej Koźbiał Przewodniczący, Edyta Fedorowicz, Jacek Czubak i Michał Ochnicki.
Pn | Wt | Śr | Czw | Pt | Sob | Nd |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 |
30 | 31 |