Treść strony

Odblaski dla poprawy bezpieczeństwa

Starosta Wojciech Szustakiewicz,  w związku z obchodzonym 6 grudnia „Dniem odblasków”, przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie podinsp. Edyty Marczewskiej  odblaski, które już niebawem trafią do mieszkańców powiatu.

W prowadzoną od września akcję żyrardowskiej Policji „Widoczny na drodze” włączył się także samorząd powiatowy. Tym razem w ręce policjantów trafiło prawie 2000 odblasków: zawieszek, opasek i plecaków zakupionych ze środków samorządu powiatowego. Oficjalne przekazanie zakupionych elementów odbyło się w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie. Starosta Wojciech Szustakiewicz wyraził uznanie dla działań żyrardowskiej Policji, która  dla poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu duży nacisk kładzie na prewencję i edukację.

 

Powiatowe szkoły doposażyły gabinety pielęgniarek

Powiat żyrardowski pozyskał ponad 27 tys. złotych na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w szkołach ponadgimnazjalnych, w których prowadzone są usługi pielęgniarskie lub pracuje higienistka szkolna. Pieniądze znalazły się w rządowym programie zakupu doposażenia medycznego. Wojewoda podjął decyzję, że w mazowieckim w roku 2017 o te pieniądze mogą starać się samorządy, które prowadzą w szkołach profilaktykę zdrowotną.

Wydział Oświaty żyrardowskiego starostwa na podstawie przeprowadzonej diagnozy w powiatowych szkołach złożył dwa miesiące temu wniosek na doposażenie gabinetów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żyrardowie, Zespole Szkół Nr 3 w Wiskitkach, Zespołach Szkół Nr 1 i Nr 2 w Żyrardowie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Puszczy Mariańskiej. Kwota może nie jest bajońska, jednak pozwala zrobić naprawdę dobre zakupy. I tak jeszcze w tym roku do szkolnych gabinetów trafią kozetki, stoliki zabiegowe, parawany, ciśnieniomierze, stetoskopy, apteczki pierwszej pomocy, biurka, wagi medyczne, tablice do badania wzroku, wagi medyczne, czy szafy kartoteczne. W sumie ponad 50 sztuk różnego sprzętu.

Do znaczenia profilaktyki zdrowotnej w szkołach nie trzeba nikogo przekonywać. Cieszy natomiast fakt, że Powiat Żyrardowski zwiększył standard świadczenia usług pielęgniarskich oraz poprawił warunki pracy szkolnych higienistek. Uczniowie natomiast mogą być pewni, że wizyta u szkolnej higienistki nadal nie boli. Tu się nic nie zmieniło. 

Dla prymusów stypendia od Prezesa Rady Ministrów

W Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie 20 listopada najlepsi uczniowie ze Szkół ponadgimnazjalnych powiatu żyrardowskiego otrzymali z rąk Kurator Mazowieckiego Aurelii Michałowskiej Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Są to uczniowie, którzy mają średnią zdecydowanie powyżej 5,00 i wzorowe zachowanie. Nasi uczniowie mają także wybitne osiągnięcia w licznych konkursach i olimpiadach. Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Nauczycielom dziękujemy za solidną pracę. Oto nagrodzeni uczniowie.

Julia Wojtczak, LO w Mszczonowie , średnia ocen: 5,41 i zachowanie wzorowe

Otrzymane Stypendium Prezesa Rady Ministrów przeznaczę na dokształcanie się, zakup pomocy dydaktycznych, przygotowanie się do egzaminu maturalnego oraz przyszłych studiów. Jeśli wystarczy środków część przeznaczę na rozwój zainteresowań: muzyka, gra na gitarze, dobra książka, podróże – mówi stypendystka ze Mszczonowa.

Michał Błaszczak, klasa III Technikum w zawodzie technik ekonomista, Zespół Szkół w Mszczonowie,  średnia ocen powyżej 5,0

Michał jest również finalistą i laureatem olimpiad wiedzy z zakresu ekonomii. Do największych sukcesów stypendysty należą wyróżnienie w konkursie ,,Spółdzielnie uczniowskie szkołą przedsiębiorczości”, tytuł laureata II-ego miejsca ogólnopolskiej olimpiady wiedzy o obronności i bezpieczeństwie państwa, tytuł finalisty IX ogólnopolskiego turnieju wiedzy o zawodach, tytuł finalisty ogólnopolskiej olimpiady kreatywności, tytuł uczestnika finału VI ogólnopolskiej olimpiady o polskim i europejskim rynku pracy, tytuł laureata III miejsca w wojewódzkim etapie olimpiady wiedzy o ZUS ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Michał pobierać będzie także stypendium  dla uczniów szczególnie uzdolnionych w ramach projektu "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych".

Patrycja Chudolińska uczennica klasy IV technikum hotelarskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Wiskitkach to także podwójna stypendystka, ponieważ w tym roku szkolnym otrzymała  stypendium Prezesa Rady Ministrów  i stypendium w III edycji projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” w roku szkolnym 2017/18 w ramach którego zajmuje się projektem  mającym na celu połączyć profil psychologiczny polskiego turysty z czynnikami warunkującymi jego preferencje turystyczne. Patrycja nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, ale jej wielką pasją jest czytanie i pisanie.  Uczennica lubi współczesną literaturę obyczajową i psychologiczną. Czyta ją w każdej wolnej od nauki chwili. Oprócz tego Patrycja stawia pierwsze kroki w blogosferze oraz próbuje sił jako recenzentka książek.

Karina Olszanowska uczennica III klasy liceum ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 3 w Wiskitkach drugi rok z rzędu otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Po maturze zamierza rozpocząć studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku położnictwo. Karina również nie wyobraża sobie życia bez książek. W sferze jej zainteresowań jest literatura II wojny światowej, szczególnie tematyka Holocaustu  oraz współczesna literatura obyczajowa. Stypendystkę pasjonują również podróże. Środki ze stypendium zamierza przeznaczyć na rozwój osobisty.

Wiktoria Rypkowska, druga klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej.

Moje hobby to gra na pianinie (skończyłam 1. stopień szkoły muzycznej), taniec nowoczesny (tańczę od 7. roku życia) oraz malarstwo – impresjonizm (uczę się malować na kółku plastycznym w Radziejowicach). Najbardziej lubię malować portrety i przyrodę, wielokrotnie wystawiałam prace. Bardzo dużo czasu poświęcam pasjom, ale nie zapominam o nauce. Średnia ocen uzyskanych przeze mnie po klasie pierwszej to 5,35. Bardzo lubię uczyć się zwłaszcza języków obcych, m.in.  języka niemieckiego i angielskiego. Nadal chcę rozwijać się w wielu kierunkach. Otrzymane stypendium chciałabym mądrze zainwestować w siebie, ponieważ na pewno zaprocentuje to w przyszłości – mówi o sobie Wiktoria.

Paulina Petri, uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w kolarstwie w Żyrardowie. 
Oprócz treningu kolarskiego bardzo ważna jest dla mnie nauka.
Swoją przyszłość wiążę z kolarstwem, jednocześnie planuję podjąć studia na wydziale weterynarii. Dzięki nauce w SMS mogę bezproblemowo pogodzić obowiązki szkolne z treningami. W tym roku oprócz wysokich wyników w zawodach międzynarodowych ( 7 m w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej ) otrzymałam stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce. Pogodzenie sportu wyczynowego i nauki jest możliwe, a ja jestem tego doskonałym przykładem.
 Tymi słowami kończy przyszła mistrzyni kolarstwa.

Matylda Czuba,  uczennica klasy czwartej Technikum w zawodzie technik informatyk, Zespół Szkół Nr 1 w Żyrardowie, średnia 4,93

Zawodowo spełnia się w programowaniu aplikacji internetowych natomiast w czasie wolnym rozwija zainteresowania plastyczne- odpoczywa przy rysowaniu portretów ołówkiem oraz fotografowaniu przyrody. Zapytana na co przeznaczy stypendium odpowiada: jestem „ciułaczką” i pieniądze odłożę na zakup samochodu, tym bardziej, że mam już prawo jazdy. Dzięki temu będę mogła częściej pomagać w schronisku w Korabiewicach. Matylda jest osobą wytrwałą w dążeniu do celu, otwartą na potrzeby innych, a szczególną jej cechą jest niezależność myślenia.

Sylwia Wasilewska, uczennica klasy 2 A Liceum Ogólnokształcącego im. K. Dittricha w ZS Nr 2, średnia ocen w klasie pierwszej 4,81. Sylwia jest uczennicą, która nie tylko osiąga wysokie wyniki w nauce, ale także angażuje się w życie szkoły, biorąc udział w uroczystościach i akademiach jako recytatorka.

Dominika Woźniakowska, uczennica klasy 2 SE Technikum im. Karola Dittricha w ZS Nr 2, średnia ocen w klasie pierwszej 5,47. Dominika kształci się w zawodzie technik ekonomista i swoją przyszłość wiąże z pracą w tym zawodzie. Już jako uczennica klasy pierwszej zakwalifikowała się do etapu centralnego Konkursu wiedzy o prawie pracy. Dzięki bardzo wysokiej średniej ocen i osiągnięciom w konkursie została stypendystką projektu "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkól zawodowych". Pasją Dominiki są podróże, część stypendium zamierza przeznaczyć na wymarzony wyjazd.

Kalendarium

Kalendarz

«wrzesień 2022»
PnWtŚrCzwPtSobNd
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

Banery

Zarząd Powiatu

Stopka

Dane adresowe:

Starostwo Powiatowe
96-300 Żyrardów
ul. Limanowskiego 45
NIP: 838-16-10-589
REGON: 750151250

Godziny pracy urzędu:

Dzień Godzina
poniedziałek:  8.00 - 16.00
wtorek:  8.00 - 16.00
środa:  8.00 - 17.00
czwartek:  8.00 - 16.00
piątek:  8.00 - 15.00

 

Kontakt telefoniczny:

Dział
Numer tel
Centrala telefoniczna  +48 46 856 61 00
Biuro obsługi – kancelaria  +48 46 856 61 65
Sekretariat Zarządu  +48 46 856 61 22
Biuro Rady  +48 46 856 61 51

 

E-mail:
starosta@powiat-zyrardowski.pl
starostwo@powiat-zyrardowski.pl

Inspektor Ochrony Danych Joanna Trusińska

tel.: 22 350 01 40, iod@powiat-zyrardowski.pl

Nasz powiat

  • mapa powiatu żyrardowskiego
  • Żyrardów
  • Mszczonów
  • Puszcza Mariańska
  • Radziejowice
  • Wiskitki