Powiat Żyrardowski

Menu

Treść

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Kierunki kształcenia w Liceum Ogólnokształcącym im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej w roku 2017/2018

KLASA STEWARDESS, STEWARDÓW I OBSŁUGI NAZIEMNEJ pod patronatem PLL LOT

 • Chcesz robić coś innego niż Twoi koledzy?
 • Chcesz podróżować, poznawać świat, nowe kultury?
 • Lubisz uczyć się języków obcych, geografii, doskonalić kompetencje komunikacyjne?
   

Ta klasa jest dla Ciebie idealnym wyborem!

Zajęcia podstawowe, a w szczególności dostępne rozszerzenia: język polski, geografia, wiedza o społeczeństwie, angielski, pozwolą w przyszłości na wybór dowolnego, wymarzonego kierunku  studiów,  lub podjęcie pracy na stanowisku pracownika personelu pokładowego, obsługi naziemnej po odbyciu szkolenia w wybranych liniach lotniczych.

Takie kierunki jak: turystka, hotelarstwo, lotnictwo, lingwistyka  oraz inne kierunki  będą stały przed Tobą otworem.

Pamiętaj również, że inwestycja w siebie jest najlepszą inwestycją, więc znajomość technik samoobrony, metod i technik organizowania, kontrolowania i koordynowania, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych oraz kultura osobista są niezbędne abyś w przyszłości odniósł sukces.

Równolegle z rozwojem swoich pasji możesz poszerzać umiejętności językowe, które umożliwią Ci lepszy start i pozwolą na zdobycie pracy. Oprócz języka angielskiego, jako drugi język będziesz mógł wybrać: niemiecki, rosyjski lub hiszpański.

 

KLASA POLITECHNICZNA pod patronatem WAT

 • Masz umysł ścisły ?
 • Chcesz zostać inżynierem, programistą, informatykiem, pilotem ?
 • Pasjonuje Cię matematyka, fizyka, informatyka ?

Ta klasa jest dla Ciebie idealnym wyborem !

Zajęcia podstawowe, a w szczególności dostępne rozszerzenia: matematyka, fizyka, informatyka, angielski, pozwolą  w przyszłości na wybór dowolnego, wymarzonego kierunku  studiów,  o dowolnym profilu technicznym, informatycznym, budowlanym, jak również ekonomicznym, marketingowym czy prawniczym.

Takie kierunki jak budownictwo, geodezja, budowa maszyn, logistyka oraz  wszystkie kierunki, na których potrzebne są nauki ścisłe będą stały przed Tobą otworem.

Pamiętaj również, że dzięki tak  innowacyjnym i rozwojowym kierunkom jak: energetyka wykorzystująca odnawialne źródła energii, administracja i cyfryzacja, inżynieria zarządzania - możesz stać się częścią nowoczesnej przyszłości.

Jeśli interesuje Cię lotnictwo, będziesz mógł mieć z nim bezpośrednią styczność dzięki współpracy szkoły z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT.

Równolegle z rozwojem swoich pasji możesz poszerzać umiejętności językowe, które pozwolą Ci dużo łatwiej zdobywać wiedzę, a w przyszłości pracę. Oprócz języka angielskiego, jako drugi język będziesz mógł wybrać: niemiecki, rosyjski lub hiszpański.

Możesz również, w otoczeniu przyrody, dbać o tężyznę fizyczną, która pozwoli zachować równowagę ciała i umysłu.

 

 KLASA NAUK PRZYRODNICZYCH

 • Masz umysł ścisły?
 • Chcesz zostać biotechnologiem, lekarzem, genetykiem, chemikiem lub chronić środowisko ?
 • Pasjonuje Cię przyroda, zachodzące w niej procesy, jej wpływ na życie ludzi?
 • Lubisz się uczyć takich przedmiotów jak biologia, fizyka, chemia?

Ta klasa jest dla Ciebie idealnym wyborem !

Zajęcia podstawowe, a w szczególności dostępne rozszerzenia: biologia, fizyka, chemia, angielski, pozwolą  w przyszłości na wybór wymarzonego kierunku  studiów,  o dowolnym profilu przyrodniczym, w tym biologicznym, biotechnologicznym, genetycznym lub związanym z ochroną środowiska, pomogą również ukończyć studia inżynierskie, takie jak m.in.:  bioinżynieria, inżynieria środowiska.

Na pewno wiesz, że dzięki tak  innowacyjnym i rozwojowym kierunkom studiów jak na przykład biogospodarka, genetyka, czy biotechnologia możesz stać się częścią nowoczesnej przyszłości.

Równolegle z rozwojem swoich pasji możesz zdobywać umiejętności językowe, dzięki którym będziesz mógł poszerzać wiedzę w oparciu o szerokie spektrum źródeł i świat stanie przed Tobą otworem.

 Klasa nauk przyrodniczych jest dla Ciebie, jeśli na równi z nauką stawiasz pracę społeczną i aktywne działania na rzecz przyrody i lokalnej społeczności, a także jeśli na równi z wiedzą podręcznikową cenisz sobie wiedzę zdobywaną w laboratorium, w lesie, na łące i w ogrodzie - w ramach lekcji terenowych, wyjazdów studyjnych, projektów i doświadczeń.

Naszą misją jest uczyć i rozwijać pasje naszych uczniów, tak aby uwierzyli w swoje możliwości, nauczyli się kształtować rzeczywistość dla dobra społeczeństwa, Ziemi i własnej satysfakcji.

Nauka w naszym Liceum, pełna pasji i entuzjazmu praca indywidualna i zespołowa, wyrobienie właściwych nawyków i chęć zdobywania szczytów, to dobry wstęp do pożytecznego życia, zdobycia wymarzonej pracy dającej satysfakcję oraz stabilizację w dorosłym życiu.

 

KLASY MUNDUROWE (WOJSKOWA I POLICYJNA)

- interesujesz się zawodami mundurowymi, pracą wojska lub policji ?

- pasjonuje Cię zdyscyplinowanie i praca służb bezpieczeństwa narodowego ?

- preferujesz zamiłowania militarne ?

W tej klasie uzyskasz właściwe ukierunkowanie i zrealizujesz swoje oczekiwania !

Zajęcia edukacji obronnej w klasie wojskowej przybliżą specyfikę pracy służb wojskowych. W klasie policyjnej poznasz podstawy wiedzy o pracy policji.  Dostępne rozszerzenia przedmiotowe w klasie mundurowej  (geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski) pozwolą na wybór właściwego kierunku studiów w profilach służb cywilnych lub mundurowych. Poszerzanie umiejętności językowych przy równoległej realizacji własnych celów edukacyjnych pozwoli na lepszy start w kształceniu wyższym i podniesie wartość zawodową przyszłych adeptów służb mundurowych opartych na współpracy międzynarodowej.

Pamiętaj, że dzięki innowacyjnym programom szkolnym, współpracy z komendami policji, jednostkami służb więziennych oraz jednostkami wojskowymi możesz zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności potrzebne w dalszym  kształceniu i pracy.

Położenie naszej szkoły wśród zieleni i ciągle rozbudowywana  oferta bloku sportowego pozwalają na polepszenia sprawności i tężyzny fizycznej uczniów. Pomagają również przygotować się do wymagań sprawnościowych uczelni wojskowych i policyjnych oraz pracy w strukturach służb mundurowych.

Misją szkoły jest uczyć i rozwijać pasje swoich uczniów, tak aby w jak największym stopniu ułatwić ci start w dorosłe życie.

Nauka w LO w Puszczy Mariańskiej,  matura i wymarzone studia to dobry wstęp do zdobycia wymarzonej pracy dającej satysfakcję i stabilność w dorosłym życiu.

 

Kontakt z nami

Dane adresowe

Starostwo Powiatowe
96-300 Żyrardów
ul. Limanowskiego 45
 
NIP 838-16-10-589
 

Kontakt

Telefony:
Centrala telefoniczna  -  46 856 61 00

Biuro obsługi – kancelaria  - 46 856 61 65

Sekretariat Zarządu -   46 856 61 22

Biuro Rady  -  46 856 61 51

email:
starosta@powiat-zyrardowski.pl
starostwo@powiat-zyrardowski.pl

Godziny pracy urzędu

poniedziałek: 8.00 - 16.00
wtorek: 8.00 - 16.00
środa: 8.00 - 17.00
czwartek:8.00 - 16.00
piątek: 8.00 - 15.00

W Wydziale Budownictwa i Rozwoju

czwartek dniem wewnętrznym

Numery rachunków bankowych

1. Opłaty komunikacyjne, geodezyjne,    holowanie i parking, za najem i karty wędkarskie

    43 9302 0004 5500 1296 2000 0280

2. Opłaty z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości Skarbu Państwa, za karty parkingowe

    45 9302 0004 5500 1296 2000 0050

3. Opłaty ewidencyjne, wadia, zabezpieczenia

    79 9302 0004 5500 1296 2000 0020

4. Opłaty skarbowe za pozwolenia na budowę, wodno-prawne, zaświadczenia

    63 1020 1026 0000 1702 0272 9325

Projekt i wykonanie: extranet.pl
powered by netadmin 7.26