Treść strony

Budowa zespołu sportowego przy Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie

Przedmiotem inwestycji jest teren sportowy Zespołu Szkół Nr 1 w Żyrardowie (obejmujący działkę nr 4398/17 położoną przy ul. Bohaterów Warszawy 4) na którym przewidziana jest budowa nowoczesnej infrastruktury sportowej. Obecnie na działce znajduje się budynek Zespołu Szkół wraz z halą sportową. Wschodnia część działki obecnie nie jest zagospodarowana, dawniej znajdowało się w tym miejscu stare trawiaste boisko z szutrową bieżnią. Znajdują się tu również pozostałości po ziemnej trybunie. Wzdłuż ściany hali sportowej przebiega droga pożarowa. Na obszarze gdzie zaprojektowano stadion znajdują nieczynne sieci oraz wodociąg z hydrantami do zewnętrznego gaszenia pożarów. Po północno-wschodniej stronie hali sportowej znajduje się podziemny zbiornik na wody opadowe z jej dachu. Teren inwestycji nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania terenu. Na potrzeby inwestycji wydana została decyzja lokalizacji inwestycji celu publicznego. Projekt przewiduje budowę stadionu sportowego składającego się z:

 • bieżni okrężnej, czterotorowej, długości 400 m, z rowem wodnym do biegów z przeszkodami,
 • bieżni prostej, częściowo pokrywającej się z bieżnią okrężną, 6-torowej do biegów na 100 / 110 m,
 • boiska piłkarskiego wewnątrz bieżni okrężnej,
 • boiska wielofunkcyjnego (piłka ręczna / 2x koszykówka) w północnym zakolu bieżni,
 • boiska wielofunkcyjnego (siatkówka, tenis ziemny, badminton) w północnym zakolu bieżni,
 • skoku w dal i trójskoku (z dwiema zeskoczniami) w północnym zakolu bieżni,
 • skoku o tyczce, z możliwością ustawienia zeskoczni w dwóch kierunkach, w północnym zakolu bieżni,
 • rzutni do pchnięcia kulą w południowym zakolu bieżni,
 • skoku wzwyż w południowym zakolu bieżni.

Program sportowy uzupełniony będzie o:

 • urządzenia do ćwiczeń kalistenicznych (streetworkout),
 • trybunę, systemową, zadaszoną,
 • budynek zapleczowy, parterowy, w którym znajdą się szatnie, toalety oraz pomieszczenia magazynowe i techniczne wraz z podstawowym wyposażeniem,
 • sprzęt sportowy, niezbędny do ćwiczeń.

Oprócz budowy w/w obiektu sportowego przewidziano wykonanie:

 • nowych chodników na pozostałym terenie szkoły,
 • montażu elementów małej architektury na pozostałym terenie szkoły,
 • montażu sprzętu nagłaśniającego (wraz z okablowaniem),
 • wymiany ogrodzenia wokół całej działki,
 • parkingów dla łącznie 30 samochodów osobowych (w tym dla osób niepełnosprawnych),
 • 28 stojaków na rowery,
 • kompletu przyłączy.

Obsługę komunikacyjną zapewnia istniejący zjazd na ul. Bohaterów Warszawy. Nowoczesny przyszkolny zespół sportowo-lekkoatletyczny pozwoli na poprawę i zwiększenie możliwości organizacji imprez sportowych dla mieszkańców począwszy od dzieci i młodzieży, a na klubach sportowych kończąc, a jego podstawową funkcją będzie sport, nauka i edukacja. Będzie to największy i najnowocześniejszy lekkoatletyczny w pełni wyposażony obiekt sportowy w Powiecie Żyrardowskim.

Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 11 211 300,00 zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Modernizacja obiektów mostowych w ciągach dróg powiatowych Powiatu Żyrardowskiego

Modernizacja obejmie 3 obiekty mostowe na drogach powiatowych Powiatu Żyrardowskiego, których aktualny stan techniczny jest bardzo zły:

 1. Rozbiórka i budowa mostu w ciągu DP 4725W Mszczonów - Piekary - Wygnanka - granica województwa — (Cychry) wraz z dojazdami.
 2. Rozbudowa mostu przez rzekę Korabiewka wraz z budową ciągu pieszego przy obiekcie mostowym w m. Radziwiłłów w ciągu DP 4718W Bartniki - Puszcza Mariańska.
 3. Rozbudowa mostu przez rzekę Korabiewka wraz z budową ciągu pieszego przy obiekcie mostowym w m. Bartniki w ciągu DP 4718W Bartniki - Puszcza Mariańska.

W związku ze złym/awaryjnym stanem technicznym w/w mostów Powiat Żyrardowski zlecił opracowanie dokumentacji i dysponuje kompleksowymi gotowymi do realizacji projektami. Wybudowane zostaną nowoczesne obiekty inżynierskie wraz z infrastrukturą towarzyszącą (z przebudową sieci w obrębie mostów). Nowe konstrukcje, o bardzo wysokiej trwałości (80 lat) zostaną wyposażone w urządzenia bezpieczeństwa ruchu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Powiat planuje ogłosić postępowanie przetargowe, oraz wykonać w/w roboty. Mosty posiadać będą jezdnie przeznaczone dla dwóch pasów ruchu dostosowanych do klasy drogi. Na obiektach wydzielono chodniki/ciągi pieszo-rowerowe, co istotnie zwiększy bezpieczeństwo ruchu pieszych i wyposażono w urządzenia bezpieczeństwa ruchu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Długości przęseł dostosowano do obliczeń hydrologicznych światła mostu, co zapewni bezpieczny przepływ wód. Wszystkie w/w obiekty wymagają pilnej budowy, odbudowy bądź przebudowy (zły stan techniczny, braki chodników, nienormatywne bariery). Mosty te zlokalizowane są w ciągu kluczowych szlaków komunikacyjnych Powiatu Żyrardowskiego (m.in. Mszczonów – Biała Rawska, Mszczonów – Grójec, Skierniewice - Puszcza Mariańska – Mszczonów) i pozostawienie ich konstrukcji w obecnym stanie, skutkować będzie ich dalszą degradacją i w konsekwencji wyłączeniem z ruchu.

Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 3 329 453,58 zł.

 

Modernizacja oświetlenia w Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie

Zadanie obejmuje częściową modernizację oświetlenia wewnętrznego w Zespole Szkół nr 2 w Żyrardowie, ul. Legionów Polskich 54/65

Prace współfinansowane są z umorzeń pożyczek udzielonych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Kalendarium

Kalendarz

«wrzesień 2023»
PnWtŚrCzwPtSobNd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Planowane wydarzenia:

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Banery

Banery

Zarząd Powiatu

Stopka

Dane adresowe:

Starostwo Powiatowe
96-300 Żyrardów
ul. Limanowskiego 45
NIP: 838-16-10-589
REGON: 750151250

Godziny pracy urzędu:

Dzień Godzina
poniedziałek:  8.00 - 16.00
wtorek:  8.00 - 16.00
środa:  8.00 - 17.00
czwartek:  8.00 - 16.00
piątek:  8.00 - 15.00

 

Kontakt telefoniczny:

Dział
Numer tel
Centrala telefoniczna  +48 46 856 61 00
Biuro obsługi – kancelaria  +48 46 856 61 65
Sekretariat Zarządu  +48 46 856 61 22
Biuro Rady  +48 46 856 61 51

 

E-mail:
starosta@powiat-zyrardowski.pl
starostwo@powiat-zyrardowski.pl

Inspektor Ochrony Danych Joanna Trusińska

tel.: 22 350 01 40, iod@powiat-zyrardowski.pl

Nasz powiat

 • mapa powiatu żyrardowskiego
 • Żyrardów
 • Mszczonów
 • Puszcza Mariańska
 • Radziejowice
 • Wiskitki