Poniedziałek 17 Maja 2021
Sławomira, Weroniki, Brunona
Jesteś 5927 osobą na stronie

Banery

PL13
Rok Józefa Chełmońskiego   /  

Zapraszamy do udziału w obchodach Roku J. Chełmońskiego

Wójt Gminy Radziejowice Urszula Ciężka i Starosta Żyrardowski Wojciech Szustakiewicz  zapraszają na organizowane w ramach obchodów Roku Józefa Chełmońskiego uroczystości:

  w  niedzielę 6.04.2014 r. na godz. 12.30 do kościoła p.w. św. Kazimierza Królewicza w Radziejowicach , na uroczystą Mszę Świętą upamiętniającą 100 rocznicę śmierci artysty, celebrowaną przez Biskupa Ordynariusza Andrzeja Franciszka  Dziubę. Przed Mszą Świętą nastąpi przekazanie reprodukcji obrazu „Pod Twoją Obronę” oraz jego poświęcenie. We Mszy Świętej wezmą udział znani artyści oraz Chóry Sakralne. Całość uroczystości będzie transmitowana przez TV Polonia,

 w środę 9 kwietnia 2014 r. na godz. 13.00 do Resursy w Żyrardowie, przy ul. 1 Maja 45 na  XXX Powiatowe Konwersatorium Wiedzy o Historii i Zabytkach Ziemi Żyrardowskiej. W programie m.in.  wystąpienie potomka J. Chełmońskiego P. Stanisława Austa, wręczenie odznak Przyjaciel Ziemi Chełmońskiego , informa o obchodach 150 rocznicy Powstania, informacja o na temat Towarzystwa Przyjaciół Miasta Żyrardowa w 50  rocznicę powstania organizacji, informacja o stanie zabytków w Żyrardowie, zaawansowaniu Programu Rewitalizacji Miasta Żyrardowa oraz tworzeniu Muzeum Lniarstwa,  informacja o inicjatywach Lokalnej Organizacji Turystycznej na rzecz ochrony zabytków i  ogłoszenie wyników Konkursu Poznajemy Ojcowiznę.

  • -
  • -

następna strona »